مجله آموزشی چاشلند

تفاوت اسپرسو و قهوه معمولی

برای برخی، یک فنجان کوچک اسپرسوی قوی تنها نوع قهوه واقعی است، در حالی که دیگران فکر می کنند بدترین شیوه هدر دادن دانه های عالی است. هر کدام را که ترجیح می دهید، همیشه خوب است که چیز جدیدی را امتحان کنید! ما در این مقاله قصد داریم تا تفاوت اسپرسو و قهوه معمولی را برای شما عزیزان بازگو نماییم، پس باما همراه باشید.

برای شروع ، ما در چاشلند یک راهنمای سریع در مورد تفاوت دقیق این دو برای شما آماده کرده ایم.

اسپرسو چیست؟

اسپرسو چیست؟

اسپرسو چیست؟

بیایید با تعاریف اساسی شروع کنیم. اسپرسو روشی است برای تهیه یک فنجان قهوه که اندازه دانه ها در آن ریز و طعمی بسیار قوی دارد.

اسپرسو با استفاده از آب داغ از طریق محلول قهوه با فشار و سرعت بسیار زیاد دم می شود. به همین دلیل برای ساخت اسپرسو به دستگاه خاصی احتیاج دارد.

دستگاههای اسپرسو برای اولین بار در اواخر قرن نوزدهم توسط ایتالیایی ها ساخته شد.

در مقایسه ، پورپرس روش بسیار ساده ای برای دم کشیدن قهوه است. از نظر فنی ، فقط کافی است مقداری آب و قهوه برای تحقق این جادو استفاده کنید. با این وجود ، نوآوری های عمده ای نیز در مورد پورپرس ها ، به ویژه در ژاپن صورت گرفته است.

برخی از افراد اسپرسو را به عنوان “خالص ترین” قهوه در نظر می گیرند ، در حالی که برخی دیگر پورپرس را برای کیفیت ملایم تر و نوشیدن آسان ترجیح می دهند. در پایان ، یک باریستای خوب قادر خواهد بود از هر روش تولید بیشترین استفاده را ببرد.

قهوه اسپرسو

قهوه اسپرسو

قهوه اسپرسو و قهوه معمولی: کدام کافئین بیشتری دارد؟

 خوب ، حالا بیایید یک دقیقه وقت بگذاریم و یکی از باورهای غلط کلاسیک (یا حداقل باورهای غلط جزئی) در مورد اسپرسو و قهوه را بشکنیم: محتوای کافئین.

حتما شما به این فکر کرده اید که یک فنجان اسپرسو کافئین بیشتری نسبت به یک فنجان قهوه دارد ؟ پاسخ صحیح به آن هم بله است و هم نه.

ببینید ، اگر مقدار مساوی اسپرسو و قهوه مصرف کنید ، جواب بله است ، کاملاً اسپرسو کافئین بیشتری خواهد داشت. اما این تعجب آور نیست ، درست است؟ مخصوصاً از آنجا که همه می دانند که یک شات کوچک اسپرسو با انواع طعم ها و عناصر کاملاً متراکم تر از آنچه در قهوه دریافت می کنید دم میشود.

با این حال ، اگر شات ها را با اندازه معمول سرو کنید ، به سرعت متوجه می شوید که یک فنجان معمولی 8 اونس در واقع کافئین بیشتری نسبت به یک قاشق اسپرسوی متوسط دارد.

اکنون ، مانند بسیاری از حقایق آشپزی ، موارد مشخصی در اینجا بسته به دانه هایی که استفاده می کنید ، روش دم ، درجه حرارت آب ، زمان استخراج و غیره می تواند کاملاً متفاوت باشد.

با این حال ، به طور متوسط ، یک فنجان قهوه معمولی بین 80 تا 100 میلی گرم کافئین دارد.

قهوه معمولی

قهوه معمولی

 از طرف دیگر ، اسپرسوی شما در حدود 60 میلی گرم کافئین ارائه می دهد ، با این تخمین ها معمولاً کمتر از 80 میلی گرم برای یک فنجان اسپرسو دم میشود.

همه ی این صحبت ها برای این بود که ، اسپرسو و دم کرده قهوه مقادیر مختلف کافئین دارند ، اما هر دو بسته به نوع نگاه شما “کافئین بیشتری” از دیگری دارند.

نتیجه گیری :

تفاوت این دو در نحوه تهیه کردن آنها است. به طور خلاصه ، اسپرسو یک قهوه به سبک ایتالیایی است که با فشار و سرعت بالا دم می شود. برای تهیه اسپرسوی خوب به یک سایز قهوه آسیاب شده یکنواخت و یک ماشین مخصوص نیاز دارید. در مقایسه ، انواع دیگر قهوه ها معمولاً با فیلتر کردن آرام آب از دانه های آسیاب شده قهوه تهیه می شوند.

بنابراین ، اسپرسو در مقابل قهوه – یک رقیب محسوب نمیشود! برخی ازعلاقه مندان به قهوه اسپرسو ادعا میکنند که واقعی ترین نوع قهوه است ، در حالی که برخی دیگر قهوه تازه و نرم را ترجیح می دهند. در پایان بهترین نوع از هر کدام وابسته به مهارت باریستا و نوع دانه های قهوه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *