مجله آموزشی چاشلند

آیا میتوان دانه های قهوه را فریز کرد ؟

فریزر جای دیگری است که می توان دانه های قهوه را در آن نگهداری کرد. البته باید ظرفی که دانه های قهوه را در آن گذاشته اید باز نکنید. به خاطر داشته باشید که اگر دانه های سرد قهوه را زمانی که هنوز در حالت یخ زده هستند از ظرف در بیاورید، دچار جذب میعان میشوند و اگر پس از باز شدن دوباره ظرف آن را در فریزر بگذاریم میعان می تواند منجر به از بین رفتن بوی دانه قهوه و گرفتن بوی سرما سوختگی شود.

ولی اگر احتیاط کنیم، فریزر راه حل مناسبی برای ذخیره و نگهداری کردن دانه های قهوه است اگر به صورت فله قهوه بخریم به طور مثال اگر ۵ پوند خریداری کنیم. می‌توانیم آنها را در محفظه های نفوذ ناپذیر یا کیسه فریزر های مخصوص قرار دهیم و هر کدام را به مدت یک ماه در فریزر نگهداری کنیم روی هر ظرف تاریخ قرار دادن دانه ها را یادداشت کنیم تا موقع استفاده به مشکل بر نخوریم برای مقادیر زیاد قهوه آنها را به قسمت های کوچکتر تقسیم کنیم سپس پس هر قسمت را در محفظه های نفوذ ناپذیر فریز کنیم.

در نهایت وقتی که آنها را از فریزر در آوردید بهتر است که قبل از باز کردن کیسه آن را در دمای اتاق نگهدارید این کار باعث جلوگیری از شکل گرفتن دانه ها خواهد شد و علاوه بر این که بوها را حفظ می کند ریسک قارچ و کپک زدن دانه ها را به صفر میرساند.

از جدیدترین و بهترین محصولات چاشلند دیدن فرمائید.

ذخیره کردن قهوه آسیاب شده

قهوه آسیاب شده

قهوه آسیاب شده

این آخرین راه حل برای ذخیره کردن قهوه می باشد چرا که بعضی وقتا هیچ حق انتخابی ندارید.به طور مثال به مکانی سفر کرده‌اید که قهوه خوبی ندارد؟ قهوه ساز شما برای درست کردن اسپرسو به خوبی کار نمی کند؟ شما مجبور می شوید که قهوه آسیاب شده را از فروشگاه بخرید؟ نگران نباشید برای بهترینِ ما هم اتفاق می‌افتد.

حتی اگر دانه قهوه هم داشته باشید بسیار مهم است است که آن را از هوا ، نور، گرما و رطوبت حفظ کنید بهترین راه حل برای این کار این است که به اندازه مصرف یک هفته قهوه آسیاب شده تهیه کنید و آن را در محفظه مخصوص قهوه قرار دهید اگر در حال سفر هستید بعد از این که قهوه نیاز دارید آسیاب کنید سپس آنها را در پلاستیک های زیپ کیپ قرار دهید تمام هوای موجود در آن را خارج کنید و آن را در ساک خود قرار دهید و آن را از گرما، نور و رطوبت به دور نگه دارید این کار برای یک آخر هفته کافیست ولی اگر سفر شما  طولانی تر شد قهوه های تازه خریداری کنید.

یک نکته برای حرفه ای ها : قوطی های از جنس استیل می‌تواند راه حل خوبی برای نگهداری اسپرسو آسیاب شده باشد و کسی نمی تواند به شما بگوید که نمی توانید آنها را پر از انواع دانه های قهوه اسپرسو از فروشگاه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *