آموزش آشپزی, مجله آموزشی چاشلند

معروف‌ترین و بهترین غذاهای ایتالیایی

غذاهای ایتالیایی از شهرت فراوانی در سراسر جهان برخوردار هستند. شما با تعدادی از مشهورترین و بهترین غذاهای ایتالیایی همچون پیتزا و لازانیا آشنا هستید.

خوشمزه‌ترین غذاهای ایتالیایی فقط در این دو فست‌فود معروف خلاصه نمی‌شود. در ایتالیا انواعی از باکیفیت‌ترین غذاهای محلی تهیه و عرضه می‌شوند. در تهیه این غذاها از مواد اولیه خوب و طرز پخت مخصوصی استفاده می‌شود.

غذاهای ایتالیایی بسیار متنوع بوده و با هر سلیقه‌ای سازگاری دارند. در تهیه غذاهای مرغوب ایتالیایی از مواد متنوع زیادی استفاده نمی‌شود. این غذاها در عین سادگی و آماده شدن سریعشان، طعم بی‌نظیری نیز دارند.

معروف‌ترین و بهترین غذاهای ایتالیایی

معروف‌ترین و بهترین غذاهای ایتالیایی

معروف‌ترین و بهترین غذاهای ایتالیایی

استیک مخصوص ایتالیایی

استیک مخصوص ایتالیایی

استیک مخصوص ایتالیایی

از بهترین غذاهای ایتالیایی که طرف‌داران زیادی در سراسر دنیا دارد، استیک فیورنتینای ایتالیایی می‌باشد. استیک فیورنتینا از گوشت قرمز تهیه می‌شود و انواع گوناگونی دارد.

گوشت استیک مخصوص ایتالیایی، حجیم برش داده می‌شود و معمولاً کمتر از 5 سانتی متر نخواهد بود. چیزی که بر عطر و طعم استیک مخصوص ایتالیایی می‌افزاید این است که آن را روی آتش چوب تهیه می‌نمایند.

در همه جای ایتالیا این استیک تهیه و عرضه می‌شود. البته اگر شما می‌خواهید طعم بهترین نوع استیک مخصوص ایتالیا را بچشید، بهتر است آن را در شهر توسکانی خریداری نمایید.

استیک مخصوص ایتالیایی، یک غذای مرغوب و مغذی است که طعم فوق‌العاده و خواص فراوانی دارد. همچنین برای انتخاب صحیح گوشت استیک لطفا مقاله مربوطه داخل سایت چاشلند را مطالعه فرمایید.

اسپاگتی ایتالیایی

اسپاگتی ایتالیایی

اسپاگتی ایتالیایی

این غذا نیز یکی دیگر بهترین غذاهای ایتالیایی است. شما با یک بار امتحان کردن این غذای فوق‌العاده خوشمزه و لذیذ، به آن علاقه‌مند شده و از طرف‌داران آن خواهید شد.

از عصاره مخصوصی در تهیه این غذا استفاده می‌شود که آن را به یکی از خوشمزه‌ترین غذاهای ایتالیایی تبدیل کرده است.

اسوبوکو آلا ملانیز

اسوبوکو آلا ملانیز

اسوبوکو آلا ملانیز

یکی دیگر از مشهورترین و بهترین غذاهای ایتالیایی اسوبوکو آلا ملانیز است که غذای محبوب اهل میلان ایتالیا است. اگر شما به شهر میلان سفری داشته باشید، توصیه می‌شود که بدون امتحان این غذا، شهر میلان را ترک نکنید.

این غذای دلچسب و گران قیمت ایتالیایی از گوشت ساق گوساله و انواع سبزی‌ها تهیه می‌شود. نوع زعفرانی اسوبوکو آلا ملانیز، علاوه بر عطر و طعم، رنگ مطلوب‌تری نیز دارد.

میان وعده بروسکتا

بروسکتا

بروسکتا

بروسکتا یکی از خوشمزه‌ترین غذاهای ایتالیایی است که مصرف بالای در این کشور دارد. این غذای سبک ایتالیایی معمولاً به عنوان یک میان وعده مصرف می‌شود.

میان وعده بروسکتا عبارت از برش‌های مورب نان باگت است که روی آن مواد گوناگونی می‌ریزند. روغن زیتون، فلفل، سیر و نمک از مواد ثابت استفاده شده در این میان وعده هستند.

بنا به ذائقه و سلیقه، شما می‌توانید از مواد دیگری مانند انواع سبزی‌ها، گوشت دودی، لوبیا و پنیر در تهیه بروسکتا استفاده کنید. در نهایت نیز روی آن پنیر موزارلا ریخته و سرو نمایند.

پیتزاهای معروف ایتالیایی

پیتزاهای معروف ایتالیایی

پیتزاهای معروف ایتالیایی

بدون تردید رتبه اول معروف‌ترین و بهترین غذاهای ایتالیایی، پیتزای ایتالیایی می‌باشد. مردم سراسر دنیا، ایتالیا را با پیتزای آن می‌شناسند. یا اگر بهتر بگوییم پیتزا غذایی است که اصالت ایتالیایی دارد.

پیتزا یک فست‌فود است که در زمان کمی آماده می‌شود. در ایتالیا مکان‌های فراوانی برای تهیه و عرضه پیتزا وجود دارد. در این مکان‌ها انواع پیتزاها را با روش‌های مختلف و با خمیز پیتزاهای گوناگونی آماده کرده و به فروش می‌رسانند.

از مختصات پیتزای ایتالیایی این است که از لایه نازکی از مواد به همراه پنیر پیتزای فراوان تهیه می‌شود. در روش تهیه پیتزای ایتالیایی از خمیر نسبتاً نازکی استفاده می‌شود.

برای سرو پیتزای ایتالیایی می‌توان از انواع سس‌های کچاپ و یا سس مخصوص پیتزا استفاده کرد. البته در مراحل پخت پیتزای ایتالیایی نیز مقداری سس استفاده می‌شود.

در ایتالیا، تنوع پیتزا بسیار فراوان است. تعدادی از معروف‌ترین پیتزاهای ایتالیایی از این قرارند:

  • پیتزای چهار فصل ایتالیایی
  • پیتزا مارینارا
  • پیتزا مارگاریتا
  • پیتزا سیسیلیانا
  • پیتزا کاپیریچیو سا
  • پیتزای ناپل (ناپلنتا)

از میان انواع پیتزاهای ایتالیایی، پیتزای ناپلنتا، پیتزای ناپلی و پیتزا کاری را باید از بهترین غذاهای ایتالیایی به حساب آورد. نوع مواد به کار رفته در پیتزای ناپلی، این فست‌فود را با انواع دیگر آن متمایز می‌کند.

کبوناتا سیسیلی

کبوناتا سیسیلی

کبوناتا سیسیلی

اگر شما به غذاهای بادمجانی علاقه دارید، از کبوناتا سیسیلی غافل نشوید. این غذا که از بهترین غذاهای ایتالیایی می‌باشد، در جزیره سیسیل ایتالیا شهرت فراوانی دارد.

استفاده از سس‌های ترش و شیرین مخصوص این منطقه، این غذای گیاهی را بسیار مطبوع و لذیذ می‌نماید. به غیر از بادمجان، در ترکیبات این غذا از انواع سبزیجاتی همچون کرفس و پیاز نیز استفاده می‌شود.

ممکن است در تهیه این غذا از گوشت نیز استفاده شود. البته در تزیین و سرو این غذای سالم گیاهی از زیتون و کشمش نیز استفاده می‌شود.

لازانیا یا بلونیا

لازانیا یا بلونیا

لازانیا یا بلونیا

یکی دیگر از معروف‌ترین و بهترین غذاهای ایتالیایی که شهرت جهانی دارد، لازانیا می‌باشد. این فست‌فود معروف ایتالیایی، در ایران نیز طرف‌داران فراوانی دارد.

ورقه‌های نازک لازانیا از مواد پاستا تهیه می‌شوند. در تهیه انواع لازانیای ایتالیایی از چندین ورقه به صورت لایه‌لایه استفاده می‌شود.

برای آماده سازی لازانیای ایتالیایی مواد تشکیل دهنده لازانیا را به صورت ورقه‌ای در میان لایه‌های ورق نازک لازانیا می‌ریزند. این مواد می‌تواند از ترکیبات مختلفی تشکیل شود که نوع لازانیا را تعیین می‌کند.

البته همانند پیتزا، چیزی که لازانیا را لازانیا می‌کند، پنیر مخصوص لازانیا می‌باشد. پنیر پارمیجیانو را می‌توان بهترین نوع پنیر برای تهیه لازانیا به حساب آورد.

جالب است بدانید که در ایتالیا، لازانیا هم به صورت تک نفره و هم به صورت لازانیای خانواده آماده و پخته می‌شود. در سرو لازانیا نیز معمولاً از سس‌های کچاپ استفاده می‌شود.

کلام آخر 

ما در سایت چاشلند به بررسی و معرفی معروف‌ ترین و بهترین غذاهای ایتالیایی پرداخیتم، امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد. همچنین اگر شما هم غذای معرفی در ایتالیا میشناسید حتما در قسمت نظرات برای ما بنویسید.

شما تا چه حدی غذاهای ایتالیایی را می‌پسندید؟ اگر به نوع خاصی از انواع بهترین غذاهای ایتالیایی علاقه‌مند هستید با ما در میان بگذارید تا روش تهیه آن را برای شما بفرستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *