آموزش آشپزی, مجله آموزشی چاشلند

طرز تهیه ادویه ایتالیایی پاستا آلفردو + نکات تجربی در ساخت

Italian seasoning for Alfredo pasta

ادویه پاستا آلفردو یکی از پر طرفدارترین انواع پاستا در دنیا، باعث ایجاد یک طعم استثنائی و فوق العاده خوشمزه برای این غذای محبوب می شود. بیشتر سرآشپزها از رسپی مخصوص خود برای ساخت این ادویه استفاده می کنند. اما در این مقاله تصمیم گرفتیم تا طرز تهیه بهترین ادویه پاستا آلفردو را به شما آموزش دهیم و هم چنین نکات تجربی را نیز در این زمینه بیان کنیم.

طرز تهیه ادویه پاستا آلفردو

برای تهیه ادویه ایتالیایی پاستا ابتدا نیاز داریم درباره مواد لازم آن بدانیم. به همین دلیل در اینجا یک راهنمای گام به گام برای ساخت بهترین ادویه پاستا آلفردو را آورده ایم تا طبق این دستور ادویه خود را آماده کنید.

مواد لازم:

 • جعفری خشک ۱ قاشق غذاخوری
 • ریحان خشک ۱ قاشق غذاخوری
 • پودر سیر ۱ قاشق غذاخوری
 • پودر پیاز ۱ قاشق غذاخوری
 • پونه کوهی خشک نصف قاشق چایخوری
 • آویشن خشک نصف قاشق چایخوری
 • فلفل سیاه نصف قاشق چایخوری
 • نمک نصف قاشق چایخوری
 • فلفل قرمز (در صورت نیاز) یک چهارم قاشق چایخوری

دستور العمل ساخت ادویه پاستا آلفردو:

 1. ابتدا تمام مواد لازم را با اندازه دقیق که در اینجا بیان کردیم، آماده کنید. اندازه ها باید برای رسیدن به طعم واقعی ادویه ایتالیایی پاستا کاملا دقیق باشند.
 2. سپس در یک کاسه کوچک جعفری خشک، ریحان خشک، پودر سیر، پودر پیاز، پونه کوهی خشک، آویشن خشک، فلفل سیاه، نمک و فلفل قرمز (در صورت تمایل) را با هم به خوبی بکوبید و مخلوط کنید.
 3. بعد از آن مخلوط ادویه پاستا آلفردو را بچشید تا تشخیص دهید طعم آن دلخواه شماست و نمک و فلفل اندازه است.
 4. یک ظرف درب دار شبیه به نمک پاش آماده کنید و ادویه را در آن بریزید.‌

Italian seasoning for Alfredo pasta2

نکات تجربی ساخت ادویه پاستا آلفردو

حال که با نحوه ساخت ادویه پاستا آلفردو آشنا شدیم، بهتر است نکات تجربی در این زمینه را هم بدانیم تا یک ادویه عالی با مشخصات و طعم عالی را داشته باشیم‌.‌ روی ظرفی که برای ادویه آماده کرده اید یک برچسب چسبانده و نام ادویه به همراه تاریخ ساخت را روی آن بنویسید. این کار به شما نشان می دهد تا از تازگی ادویه مطلع باشید.

برای ادویه ایتالیایی پاستا از مقدار زیاد آویشن استفاده نکنید. بسیاری از افراد بر این تصور هستند که آویشن باعث بهتر شدن طعم و بوی غذا می شود. اما اگر از مقدار تعیین شده بیشتر شود، مزه ادویه را به سمت تلخی می برد. می توانید ادویه را هم روی بشقاب پاستا یا پاستای آماده شده بپاشید. یا در زمان پخت سس پاستا به آن اضافه کنید. ریختن ادویه روی پاستا به صورت مستقیم، باعث ایجاد طعم و عطر قوی تر می شود. اگر قصد دارید برای پاستای خود از پنیر استفاده کنید، باید توجه داشته باشید که شوری پنیر زیاد نباشد.

زیرا شما نمک را به ادویه پاستا آلفردو اضافه کرده اید و ممکن است طعم شوری بیشتر شود. می توانید پونه کوهی را از این ادویه حذف کنید اما باقی سبزیجات جز مواد ضروری هستند و نباید حذف یا کم و زیاد شوند.

سخن پایانی

ادویه پاستا آلفردو یکی از مهم ترین بخش های این پاستا است که عطر و طعم خاص را به آن اضافه می کند. به همین دلیل برای اینکه بتوانیم خوشمزه ترین پاستا آلفردو را به سبک ایتالیایی درست کنیم، نیاز است تا طرز تهیه ادویه را به صورت کامل بدانیم و نکات تجربی مهم را هم برای آن رعایت کنیم. هم چنین نباید مقدار مواد اولیه از دستور ساخت آن کمتر یا بیشتر باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *