خواص ادویه جات

قدم به قدم نحوه تمپ کردن اسپرسو

  1. همه قهوه های آسیاب نشده را خارج کنید :

قهوه اندازه گیری شده خود را درون پرتافیلتر قرار دهید. سپس انگشت اشاره خود را بردارید ،و آن را از بالای قسمت صافی پرتافیلتر عبور دهید ، و هرگونه تکه اضافی را از بین ببرید. باید یکنواخت و تراز باشد. تا قبل از آن فشار نیاورید ، در غیر اینصورت عصاره نامطلوبی حاصل می شود، و این به معنای طعم ناخوشایند است.
2. تمپ خود را روی یک سطح قرار دهید

در صورت امکان ، فیلتر پورتافیلتر خود را روی سطح صاف قرار دهید، تا سطح آن صاف شود . مچ دست خود را صاف نگه دارید و آرنج خود را در زاویه 90 درجه خم کنید. این به بدن کمک می کند تا فشار از مچ دست شما خارج شود. (این تکنیکی است که مانع آسیب دیدگی مچ دست میشود،و به شما امکان را می دهد که فشار را کنترل کنید).

3. فشار کمی اعمال کنید

مقدار کمی فشار وارد کنید ،تا قهوه آسیاب شده شکل بگیرد. هدف این است که یک سطح صاف در اینجا بدست آورید. سطح ناهموار باعث، از بین رفتن طعم ومزه عصاره خواهد شد.
برای شروع در مورد 15 پوند صحبت می کنیم. این کار برای ادامه و اطمینان از این است ،که همه چیز به خوبی کار می کند.

4- حالا فشار را بیشتر کنید

حال شما سطح صافی از قهوه آسیاب شدهدارید .زمان این است که کمی به مچ دست فشار وارد کنید. زمانی که قهوه ها به خوبی شکل گرفت، کمی فشار وارد کنید، تا فضا های خالی بین دانه های آسیاب شده از بین برود. شما باید به اندازه ای فشار به تمپر وارد کنید،که قهوه کاملا فشرده و محکم شود. همچنین میتوانید از حرکت چرخشی دست حین فشار به تمپر، استفاده کنید درست مانند زمانی که دارید تمپر را از دستگاه خارج میکنید.
همانقدر که فشردن زیاد قهوه برای مچ دست شما ضرر دارد، میتواند باعث افزایش میزان عصاره شود.

حتما سوال میپرسید اگر قهوه ها، بیش از اندازه عصاره بدهند چه خواهد شد ؟

جواب این است فشردن زیاد قهوه باعث میشود آب به سختی از میان همه قهوه ها عبور کند، و مقدار زیادی از آنرا با خود بیرون آورد. که در نتیجه باعث تلخ شدن زیادی از حد قهوه خواهد شد.

5- صاف بودن سطح تمپر را کنترل کنید

حتما دوباره صاف بودن سطح تمپر را کنترل کنید ،که مطمئن شوید هیچ فضا ی خالی ای باقی نمانده باشد. این مهمترین قدم در تهیه یک اسپرسو عالی میباشد.

6- دست خود را بچرخانید

همانطور که فشار نهایی را وارد میکنید شما میتوانید تمپر را بچرخانید، تا یک حالت نرم و صاف را نتیجه دهد. به اینکار پالیش کردن هم میگویند.

41tUFkocRkL

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *