خواص ادویه جات, مجله آموزشی چاشلند

تفاوت گیاهان و ادویه ها چیست؟

تفاوت گیاهان و ادویه ها چیست؟

این مواد خوش طعم کلید پخت و پز استثنایی هستند ، اما از کجا می توان فهمید که با یک گیاه یا ادویه کار می کنیم؟

در حالی که هر دو برای تقویت عطر و طعم غذاها یا حتی برای کمک به بیماری ها مورد استفاده قرار می گیرند ، تفاوتشان در این است که از کدام قسمت گیاه می آیند.

گیاهان دارویی برگ گیاهانی مانند رزماری ، مریم گلی ، آویشن ، پونه کوهی یا گشنیز هستند. از طرف دیگر ادویه جات از قسمت های غیربرگ ، از جمله ریشه ، پوسته ، گل ، دانه و غیره ناشی می شود. این ها  دارچین ، انیسون ستاره ای ، زنجبیل ، زردچوبه و فلفل قرمز هندی فله چاشلند هستند.

کدام قسمت از گیاه در گروه ادویه جات قرار میگیرد؟

اساساً هر بخشی از گیاه که برگ نباشد و بتواند برای ادویه استفاده شود ، در گروه ادویه جات قرار می گیرد.

گاهی اوقات یک گیاه می تواند هر دو داروی گیاهی و ادویه تولید کند. برگ های گیاه Cilantro به عنوان داروی گیاهی استاده میشود در حالی که دانه های آن با نام گشنیز ، ادویه هستند. شوید همچنین دانه هایی تولید می کند که به عنوان ادویه استفاده می شود در حالی که از برگ به عنوان گیاه دارویی استفاده می شود.

ساده است ، درسته؟ خوب ، ممکن است یک مشکل کوچک در این تعریف آسان وجود داشته باشد. طبق گفته انجمن تجارت ادویه جات آمریکا ، ادویه جات به عنوان ” هر محصول گیاهی خشک که عمدتا برای اهداف چاشنی استفاده می شود ” تعریف می شود.

مطمئناً ، یک اتحادیه صنفی بد نیست تعریفی را درج کند که محصولات بیشتری در آن گنجانده شود! فقط بدانید که اگر از شما تفاوتی بین گیاهان دارویی و ادویه ها پرسیدند ، شما یک روش ساده برای توضیح این تفاوت دارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *