مجله آموزشی چاشلند

بهترین زمان خوردن قهوه برای لاغری کی است؟

gha3

مصرف قهوه در سال‌های اخیر به عنوان یک ابزار مؤثر کاهش وزن، در بین افراد دارای رژیم، محبوبیت پیدا کرده است. خواص منحصربه‌فرد این دانه مفید، می‌تواند به افزایش متابولیسم، کاهش دریافت کالری و بهبود سلامت کلی در بدن ما، کمک کند. بسیاری از مربیان و کارشناسان تغذیه، توصیه می‌کنند که از قهوه در زمان‌های خاصی برای کاهش وزن کمک گرفته شود. در این مقاله قصد داریم تا بهترین زمان خوردن قهوه برای لاغری را بررسی کنیم.

نقش کافئین در افزایش متابولیسم

کافئین، یک محرک سیستم عصبی مرکزی است که می‌تواند متابولیسم و ​​مصرف انرژی را در بدن ما افزایش دهد. این موضوع برای افرادی که قصد کاهش وزن دارند بسیار جذاب است. تحقیقات نشان داده است که کافئین می‌تواند به طور موقت سرعت متابولیسم را در بدن ما، بین 3 تا 11 درصد افزایش دهد. این مطالعات همچنین نشان داده است که دوزهای بالاتر این ماده، تأثیر قابل‌توجهی در این موضوع دارد.

تأثیر اسید کلروژنیک بر جذب چربی

یکی دیگر از مواد طبیعی موجود در این دانه جادویی که در افزایش متابولیسم مؤثر است، اسید کلروژنیک است. اسید کلروژنیک، ترکیبی است که به طور طبیعی در قهوه وجود دارد. این ماده می‌تواند جذب چربی و کربوهیدرات را از دستگاه گوارش کند کرده و وزن بدن را به‌مرور کاهش دهد. این ترکیب همچنین با بهبود حساسیت به انسولین و کاهش افزایش قند خون بعد از غذا مرتبط است.

آنتی‌اکسیدان‌های موجود در قهوه سیاه و نقش آن‌ها در کاهش وزن

قهوه سیاه سرشار از آنتی‌اکسیدان‌هایی است که به کاهش التهاب در بدن ما کمک می‌کند. این ترکیبات، همچنین می‌توانند به کاهش وزن و جلوگیری از چاقی کمک کنند. آنتی‌اکسیدان‌ها می‌توانند رادیکال‌های آزاد را در بدن خنثی کنند، استرس اکسیداتیو را کاهش دهند و سلامت کلی ما را ارتقا دهند. با وجود این مواد، قهوه اسپرسو و فرانسه یا آن چه ما به عنوان قهوه سیاه می‌شناسیم، یک مکمل عالی برای کاهش محسوب می‌شود.

تعادل بهترین روش است

درحالی‌که قهوه می‌تواند به کاهش وزن کمک کند، مصرف آن در حد اعتدال ضروری است تا از عوارض جانبی احتمالی مانند اختلالات خواب، افزایش ضربان قلب و مشکلات گوارشی جلوگیری شود. یافتن تعادل بین بهره‌مندی از مزایای قهوه سیاه و به‌حداقل‌رساندن خطرات مرتبط با مصرف بیش از حد کافئین، برای کاهش وزن، بسیار مهم است.

چگونه زمان مصرف قهوه، بر جذب کافئین تأثیر می‌گذارد؟

جذب و استفاده بدن از کافئین، به عواملی مانند زمان روز، میزان متابولیسم فردی و حتی ژنتیک بستگی دارد. با درک این که چگونه این عوامل بر جذب کافئین تأثیر می‌گذارند، می‌توانید زمان بهینه مصرف قهوه سیاه برای کاهش وزن را بهتر تعیین کنید.

تأثیر ریتم‌ شبانه‌روزی بر متابولیسم و ​​کاهش وزن

ریتم‌ شبانه‌روزی بدن ما یا  ساعت‌ بیولوژیکی داخلی ما، بر متابولیسم تأثیر می‌گذارد و همسو کردن مصرف قهوه با این ریتم‌ می‌تواند تلاش‌های کاهش وزن را بهینه کند. مطالعات نشان می‌دهد که مصرف کافئین در صبح، می‌تواند از تأثیرات بهتری در جذب و تأثیر کافئین در کاهش وزن داشته باشد. درحالی‌که مصرف کافئین در اواخر شب ممکن است خواب را مختل کند و بر کاهش وزن نیز، تأثیر منفی بگذارد.

مصرف قهوه و سبک زندگی

برنامه‌ها و عادات روزانه هر فرد در تعیین بهترین زمان مصرف قهوه سیاه، برای کاهش وزن نقش دارد. هنگام تصمیم‌گیری در مورد زمان ایده‌آل برای مصرف قهوه، باید عواملی مانند برنامه کاری، عادات ورزشی و الگوهای خواب را در نظر گرفت.

بهترین زمان خوردن قهوه برای لاغری، چه زمانی است؟

اگر قصد رژیم‌گرفتن و یا کاهش وزن با ورزش را دارید، مصرف قهوه به خصوص اسپرسو و قهوه سیاه می‌تواند در بالابردن سرعت ‌کاهش وزن به شما کمک کند. اما بهترین زمان برای استفاده از اسپرسو یا قهوه‌ترک و فرانسه، چه زمانی از روز است؟

صبح، قبل از صبحانه

نوشیدن قهوه سیاه قبل از صبحانه می‌تواند متابولیسم ما را با جهش همراه کند و زمینه را برای یک روز سوزاندن کالری به طور مؤثر، فراهم کند. این کار، همچنین می‌تواند به کنترل اشتها کمک کند و احتمال پرخوری را در اواخر روز کاهش دهد. علاوه بر این، استفاده از اسپرسو صبحگاهی،  عملکرد تمرینی را بهبود داده و به شما اجازه می‌دهد تا جلسات ورزشی مؤثرتری داشته باشید.

قبل از تمرین

استفاده از قهوه اسپرسو قبل از ورزش می‌تواند انرژی شما را افزایش دهد و عملکرد کلی تمرین را هم بهبود دهد. کافئین، اکسیداسیون چربی را در طول ورزش افزایش داده و باعث کاهش وزن بیشتر می‌شود. علاوه بر این، قهوه مصرف شده قبل از تمرین، استقامت ما را افزایش داده و جلسات ورزشی طولانی‌تر و شدیدتر را امکان‌پذیر خواهد کرد.

بعدازظهر

یک فنجان قهوه سیاه، مانند اسپرسو، ترک یا فرانسه، در طول بعدازظهر، با کاهش انرژی بدن ما مقابله می‌کند و به حفظ تمرکز و بهره‌وری ما منجر خواهد شد. قهوه بعدازظهر همچنین به کنترل اشتها کمک کرده و خطر پرخوری در هنگام شام را کاهش می‌دهد. قهوه بعدازظهر، همچنین می‌تواند به تعادل سطح کورتیزول که در مدیریت وزن نقش دارد، کمک کند.

برای آشنایی بیشتر نسبت میزان مصرف قهوه به صورت روزانه می توانید به مقاله مقدار مجاز مصرف قهوه در روز چقدر است؟ مراجعه نمایید.

کلام پایانی

بهترین زمان خوردن قهوه برای لاغری و کاهش وزن، بسته به عوامل فردی متفاوت است. ا قبل از صبحانه، قبل از تمرین و بعدازظهر، زمان‌های بهتری برای افرادی است که قصد کاهش وزن دارند.

 

یک نظر در “بهترین زمان خوردن قهوه برای لاغری کی است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *