آموزش آشپزی

ادویه مخصوص غذاهای دریایی چیست؟

ادویه مخصوص غذاهای دریایی چیست؟
غذاهای دریایی ،به علت داشتن بوی زهم، باید با ادویه و سایر طعم دهنده ها ترکیب شوند .تا طعمی دلچسب تر، و بویی خوشایند پیدا کنند.برای تهیه غذاهای دریایی ،روش های مختلفی وجود دارد .می توان ماهی یا میگو را سرخ، یا کبابی نمود، و یا به شکل خوراک تهیه کرد.

Salmon Tartar

همه ما می دانیم که همه مواد غذایی، طبع خاص خود را دارا هستند.همچنین ماهی هم طبع خاص خود را دارا است. طبع ماهی سرد و تر است ،و برای همین ماهی باید با مصلحات مخصوص خودش خورده شود.بیشتر متخصصان تغذیه اکیدا توصیه می نمایند، که ماهی را با لیمو ترش بخورید.زیرا لیمو ترش به علاوه اینکه طعم بسیار خوبی به ماهی می دهد ،ویتامین C موجود در آن ، برای جذب بهتر آهن در بدن کمک  می کند .

طب سنتی و دیدگاه هایش راجع به مصرف ماهی و میگو چیست؟

مصرف ماهی در طب سنتی هم طریقه خاص خود را دارد. شما می توانید با مطالعه آن ،اطلاعاتی راجع به مصرف غذاهای دریایی کسب کنید .همانطور که گفتیم ماهی مزاج سرد و تری دارد، که می توان گفت که این موضوع طریقه مصرف آن را کمی متفاوت می کند.

ماهی هایی که در آب های شور و اقیانوس ها زندگی می کنند ، ماهی هایی هستند که ،در مقایسه با بقیه ماهی ها سردی و تری کمتری دارند.اما بهترین ماهی ها، ماهی هایی هستند ،که در آب های روان و شیرین زندگی می کنند .ماهی های آب های شیرین ، ماهی های معتدل از نظر مزاج هستند.

در طب سنتی به ما توصیه شده است ،که ماهی را با بعضی از مواد غذایی بخوریم ،که از مضرات آن کاسته شود.اما از سوی دیگر باید دقت کرد، که خوردن ماهی با بعضی از مواد غذایی، و برخی از چاشنی ها و ادویه ها اصلا و به هیچ وجه مناسب نیست.

برای مثال خوردن ماهی با تخم مرغ، یا شیر و ماست اصلا توصیه نمی شود ، چون در بعضی از مواقع می تواند، موجب به وجود آمدن برخی از لک های پوستی و … شود .

خصوصیات میگو:

برخلاف بسیاری از آبزیان ، میگو دارای طبع گرم و تر است.لازم به ذکراست، که بسیاری از غذاهای دریایی ،دارای طبع سرد می باشند.ودر فصول گرم خورده می شوند.

این غذا یکی از غذاهایی است، که میزان فسفر بالایی دارد، و قدرت یادگیری را به شدت افزایش می دهد.و به اضافه ی اینکه این غذا بسیار کم کالری است، و هرگز باعث چاقی نمی شود.

Sea Food

large juicy boiled shrimps served on plate

 

سرخ کردن وکباب کردن ماهی

برای سرخ کردن یا کباب کردن ماهی، می توانید آن را با لایه ای نازک از ادویه مخصوص غداهای دریایی چاشلند بپوشانید.این کار به شما کمک می کند، که طعم و بوی ماهی را بهتر کنید.می توانید در اصلاح طبع، و برای کمک به دستگاه گوارش، خود قدمی مثبت بر دارید. و از مضرات سرد بودن طبع ماهی جلوگیری نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *