دارچین

12 کالا

دارچین نامی آشنا و محبوب در دنیای ادویه و آشپزی می باشد، این ادویه در ابتدا به صورت چوب دارچین از پوسته داخلی درخت دارچین تهیه می شود و در ادامه بنابر مورد کاربرد به خصوص تحت عنوان ادویه ، به شکل پودر در می آید.

این ادویه خوش طعم و به خصوص خوش عطر موارد کاربردی فراوانی را دارد که شامل مصرف در انواع غذا ها ، شیرینی جات و دسر ها و به عنوان تزیین بر روی شله زرد، حلیم، شیر برنج و… می باشد و حتی در طب سنتی نیز حرف های زیادی برای گفتن دارد.

دارچین مطمعناً یکی از محبوب ترین و پرطرفدار ترین ادویه های ایرانی بوده و جایگاه خاص خود را در بین خانواده های ایرانی دارد. دارچین علاوه بر طعم ، عطر خوشی نیز دارد و به این منظور نیز مورد استفاده قرار گرفته و به عنوان مثال به همراه چای دم می شود.

چند مورد از فواید دارچین

  • کنترل کننده قند خون: این گیاه یاری دهنده و تقویت کننده افراد دیابتی بوده و موجب تنظیم قند خون و میزان انسولین بدن آن ها می باشد.
  • کاهش دهنده میزان کلسترول و تری گلیسیرید بدن: دارچین کنترل کننده میزان قند و چربی بدن به شکل غیر مستقیم بوده و حتی در مواردی ذکر شده است که قادر به کاهش آن نیز می باشد. دارچین میزان تری گلیسیرید و نیز کلسترول بد بدن یا همان LDL را به حداقل رسانده و موجب تقویت سطح کلسترول مضر بدن یا همان HDL می شود.
  • کاهش ابتلا به آلزایمر در سنین بالا: طبق گفته محققین عصاره این گیاه جادویی در جلوگیری از بروز آلزایمر مفید بوده که علت آن وجود ترکیبات تقویت کننده در آن می باشد که این ترکیبات تحت عنوان اپیکاتچین و سینامالدهاید شناخته می شوند، در حقیقت این ترکیبات از رشد رشته ای در سلول های مغزی که همان عامل بروز آلزایمر می باشند جلوگیری می نمایند.
  • بالا برنده میل جنسی: این گیاه قادر به افزایش سطح هوشیاری ذهن و بهبود عملکرد آن می شود که در نتیجه آن تاثیر مثبتی را در روحیه شما و افزایش میل جنسی در پی خواهد داشت که به این منظور می توانید از عطر آن استشمام نمایید.
  • کمک به بهبود سرما خوردگی: این گیاه شامل مقادیر فراوانی از آلدئید سینامیک می باشد که خاصیت ضد ویروس داشته و به این دلیل در درمان سرماخوردگی و آنفولانزا مفید می باشد.
  • و…

موارد کاربردی پودر دارچین

  • یکی از کاربرد های پر طرفدار دارچین، استفاده از آن در تهیه انواع دمنوش می باشد، از دارچین به منظور تهیه دمنوش هایی همانند دمنوش موز و دارچین، چای سبز و دارچین، دمنوش سیب و دارچین، زنجبیل و دارچین و… مورد استفاده قرار می گیرد چرا که علی رغم فواید درمانی و آرامش بخشی که دارد عطر و طعمی دلپذیر به دمنوش می بخشد.
  • علاوه بر دمنوش از دارچین می توان برای تزیین و یا به عنوان چاشنی برای انواع غذا ها و پیش غذا ها همانند خورشت مرغ، سوپ ها و یا حلیم مورد استفاده قرار داد، به این صورت که می توان به هنگام طبخ سوپ مقداری از چوب دارچین را داخل سوپ انداخت و یا مقداری از پودر آن را به منظور تزیین و چاشنی بر روی حلیم ریخت.
  • اما مهم ترین و پر کاربرد ترین مورد استفاده دارچین، استفاده از آن در انواع مختلف دسرها از جمله، فرنی، شله زرد و کیک های گوناگون همانند، کیک دارچینی، کیک پای سیب و دارچین، کیک هویج و گردو و دارچین و… می باشد.

قیمت و خرید دارچین

چاشلند مرکز فروش انواع ادویه و چاشنی درجه یک و مرغوب با تضمین بهترین قیمت و خرید دارچین و سایر محصولات می باشد.