لیمو عمانی

4 کالا

لیمو عمانی یکی از انواع میوه های خشک که به عنوان یکی از مهم ترین چاشنی های غذاهای ایرانی مصرف زیادی دارد.

لیمو عمانی چیست؟

لیمو عمانی میوه ای است ترش، با ظاهری گرد و خردلی رنگ که از انواع لیموترش محسوب می شود. این میوه، چنانچه به صورت تازه خورده شود مزه بسیار ترشی دارد، از این رو معمولاً آن را به صورت خشک شده مورد استفاده قرار می دهند. خاستگاه لیمو عمانی کشورهایی مانند لبنان و اردن است و در ایران نیز در مناطق جنوبی و جنوب شرقی، در شهرهای شیراز، جهرم، بندرعباس و… می روید.

نام اصلی این میوه، لیمو امانی است، امان پایتخت اردن و یکی از مراکز اصلی پرورش این نوع از لیمو است.

کاربرد لیمو عمانی

استفاده از لیمو عمانی در خوراک

وقتی اسم لیمو عمانی را می شنویم بلافاصله به یاد خورش‌هایی نظیر قرمه سبزی و قیمه می افتیم. واقعیت این است که در ایران بیشترین مصرف لیمو عمانی در غذاهای سنتی است. معمولاً این چاشنی به صورت میوه خشک کامل، پرک و پودر لیمو عمانی برای مصرف در تهیه انواع خوراک های ایرانی به کار می رود. وقتی لیمو عمانی را به صورت کامل در غذاهایی نظیر انواع خورش ها یا آبگوشت می ریزند، معمولاً جداره سخت آن را سوراخ می کنند تا حین پخت، آب به داخل آن نفوذ کند و عصاره ترشی که حاصل می شود، غذا را خوش طعم کند. هسته لیمو عمانی بسیار تلخ است و بهتر است برای جلوگیری از تلخ شدن غذا، هسته آن قبل از مصرف یا پس از آماده شدن غذا، خارج شود. هم‎ چنین از پرک لیمو عمانی که در واقع به گوشت خشک شده لیمو عمانی (بدون پوست و هسته) گفته می‌ شود هم در انواع غذاها استفاده می شود؛ هم‌ چنین پودر لیمو عمانی هم یک چاشنی مناسب در تهیه غذا و سالاد است.

استفاده از لیمو عمانی در طب سنتی

در طب سنتی از قسمت های مختلف لیمو عمانی از قبیل میوه، برگ و ریشه برای پیشگیری و درمان برخی از بیماری ها استفاده می شود، به عنوان مثال از ریشه آن برای درمان مشکلات گوارشی و از برگ های آن برای تسکین سردرد استفاده می شود. هم چنین لیمو عمانی دارای ویتامین ث است و مصرف آن برای پیشگیری از سرماخوردگی بسیار مفید است، این میوه خشک باعث کاهش کلسترول خون و درمان فشار خون بالا نیز می شود. لیمو عمانی مثل سایر میوه های خانواده مرکبات، دارای آنتی اکسیدان است و از بروز سرطان پیشگیری می کند؛ هم چنین افزودن آن به مواد غذایی باعث افزایش جذب آهن در بدن می شود.

موارد مهم در خرید لیمو عمانی

همان طور که گفتیم لیمو عمانی از خشک کردن نوع تازه این میوه به دست می آید، در پروسه خشک شدن، معمولاً رنگ لیمو عمانی از سبز خردلی به زرد یا قهوه ای کمرنگ یا قهوه ای سوخته تغییر می کند و به دلیل خشک شدن آب داخل این میوه، پوست آن چروک و جمع می شود. برای تهیه یک لیمو عمانی خوب، توجه داشته باشید که بهتر است اندازه لیمو عمانی متوسط باشد و رنگ پوست آن قهوه ای تا قهوه ای تیره باشد، بهتر است از لیمو عمانی هایی که رنگ روشن دارند، استفاده نکنید. توجه داشته باشید که پوست لیمو عمانی دچار زدگی یا کپک نباشد. لیمو عمانی های کاملاً خشک با پوستی بدون لک یا لک های خیلی کم مناسب تر هستند.

طرز تهیه لیمو عمانی در خانه

اگر می خواهید از کیفیت لیمو عمانی که تهیه می کنید، مطمئن باشید، می توانید آن را در خانه خشک کنید و با خیال راحت در تهیه انواع غذاها از آن استفاده کنید. به این منظور، به صورت زیر عمل کنید:

  1. بهتر است برای تهیه لیمو عمانی با کیفیت، لیموترش های درشت و سالم را خریداری کنید و سپس آن ها را بشویید.
  2. لیموها را از آب دربیاورید و روی آن ها نمک بپاشید و اجازه دهید برای یک روز در سایه بماند.
  3. بعد از گذشت یک روز، لیموها را مجدداً با آب سرد بشویید.
  4. چند لیوان آب و به اندازه نصف فنجان سرکه سفید در قابلمه ای بریزید و بگذارید به جوش آید، سپس لیموها را به آن اضافه کنید و اجازه دهید چند ثانیه در آب جوش، بجوشد.
  5. سپس لیموها را در آبکش بریزید و با آب سرد، آب بکشید.
  6. مجدداً مخلوط آب و سرکه سفید را درست کنید و اجازه دهید به جوش بیاید و لیموها را درون آب جوش ریخته و این بار اجازه دهید یک دقیقه بجوشد و سپس آن ها را در آبکش بریزید ولی دیگر آبکشی نکنید.
  7. اجازه دهید لیموها سرد شوند و سپس با یک خلال دندان در هر یک از آن ها سوراخ ریزی ایجاد کنید.
  8. پارچه نخی را در محلی آفتابگیر پهن کنید و لیموها را روی آن بچینید و 7 تا 10 روز اجازه دهید تا خشک شود.
  9. بعد از گذشت 10 روز، لیموها را در سبد ریخته و در سایه قرار دهید و اجازه دهید تا کامل خشک شود.
  10. به یاد داشته باشید که حتماً لیموهای داخل سبد را روزی چند بار زیر و رو کنید تا کپک نزند و کاملاً خشک شوند.

قیمت و خرید لیمو عمانی

لیمو عمانی از خانواده مرکبات است که به صورت خشک به عنوان چاشنی در انواع غذاها استفاده می شود. این میوه خشک خواص درمانی بسیاری نیز دارد. برای خرید لیمو عمانی مناسب باید به رنگ و ظاهر آن توجه کنید. لیمو عمانی هایی که متوسط هستند و پوستی قهوه ای تا قهوه ای تیره دارند و بدون لک یا کپک زدگی هستند، کیفیت بهتری خواهند داشت. اگر می خواهید از کیفیت لیمو عمانی مطمئن شوید، می توانید آن را در خانه نیز تهیه کنید.

همچنین چاشلند به عنوان بزرگترین مرکز فروش لیمو عمانی به شما تضمین بهترین قیمت خرید و کیفیت لیمو امانی را می دهد.