فلفل سفید

4 کالا

خاستگاه اولیه فلفل سفید در هندوستان است. به این صورت که این گیاه به صورت خودرو و وحشی در نقاط مختلف هندوستان می روید. گل‌های آن سفید و به صورت خوشه، و میوه آن گرد و کوچکتر از اندازه نخود است، این دانه ی ادویه ای مشهور ابتدا به رنگ سبز و پس از رسیدن به رنگ قرمز تیره در می‌آید و به شکلی زیبا از ساقه آویزان می‌شود. برای به دست آوردن فلفل سفید، حتما دانه ها هنگام برداشت باید کاملاً رسیده باشند؛ و نیز رنگشان کبود متمایل به قرمز تیره باشد. بعد برای جداسازی فلفل از پوسته سخت خود در ابتدا دانه‌ها را درون آب قرار می‌دهند تا به خوبی خیس بخورند. سپس مغز دانه‌ها باقی می‌ماند که در جریان خشک شدن، رنگ سفید متمایل به زرد پیدا می‌کنند.

فلفل سفید به عنوان یک چاشنی و ادویه بی نظیر برای خوش عطر و طعم کردن اکثر غذاها استفاده می شود. فلفل سفید نه تنها به عنوان ادویه ای پر طرفدار در آشپزی استفاده می شود بلکه پژوهش های اخیر دانشمندان نشان داده که این ماده به عنوان دارویی پر فایده جهت درمان یا پیشگیری از بسیاری از بیماری ها پر کاربرد است.

بر طبق اصول طب سنتی و اسلامی، فلفل سفید از طبع گرم و خشکی برخوردار است. بر اساس همین ویژگی به عنوان یک داروی موثر در درمان بسیاری از بیماری ها استفاده می شود.

خواص فلفل سفید

در این بخش مختصری به بیان خواص فلفل سفید می پردازیم.

  • اثرات مثبت بر روی نفخ معده دارد و به صورت بادشکن به تقویت آن می پردازد.

 نکته مهم آن است که افرادی که از ناراحتی معده رنج می برند در مصرف آن زیاده روی نکنند.

  • خاصیت ضد سرطانی

فلفل سفید با تقویت سیستم ایمنی افراد در جهت کمک و مبارزه با سلول های سرطانی شناخته شده است.

  • سلامت دهان و دندان

از فلفل سفید به عنوان یک مسکن قوی برای دندان درد استفاده می شود. جالب است بدانید فلفل سفید نه تنها برای دندان درد، بلکه جهت جلوگیری ازپوسیدگی دندان نیز موثر است.

  • کاهش وزن و لاغری

این روزها تب لاغری و رژیم بسیار بالا رفته است. افراد زیادی به دنبال کاهش وزن و مواد غذایی موثر برای این امر می گردند. پیپرین موجود در فلفل سفید، ماده ای موثر در کاهش وزن و به خصوص در کاهش چربی ها است. پزوهش ها نشان داده که پیپرین موجود در فلفل سفید می تواند تجمع و شکل گیری چربی ها را مختل سازد و در کل چربی بدن کنترل خواهند شد و به این صورت از اضافه وزن بدن جلوگیری می شود.

  • درمان سردرد

همواره درد یک پیام عصبی است و از نورون ها و آکسون های موجود در مغز به سایر نقاط ارسال می گردد. تحقیقات نشان داده که کاپسایسین موجود در فلفل سفید می تواند گیرنده های درد و ناقل های درد را مسدود کند؛ درنتیجه به راحتی بدون هیچ دردسری درد ناشی از سردرد را از بین ببرد. کاری را که شما با خوردن مسکن های قوی انجام می دهید و با این کار شاید به قسمت های دیگر بدن خود آسیب برسانید.

خواص فلفل سفید بسیار زیاد است. ما در این پست تنها گوشه ای مختصر از آن را برای شما عزیزان بیان کردیم. پس از خواندن مطالب به این نتیجه می رسیم که اضافه نمودن فلفل سفید به رژیم غذایی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. شما عزیزان با خرید از مراکز معتبر فروش این ادویه جادویی، می توانید سلامت خود و خانوادتان را تضمین کنید. مارک ها و برندهای بسیاری برای فروش این ادویه خوشمزه وجود دارد، که به صورت تضمینی با کیفیت عالی آن ها را به فروش می رسانند.

قیمت و خرید فلفل سفید

چاشلند به عنوان بزرگترین فروشنده انواع ادویه جات عمده و ادویه فله در ایران فعالیت می کند و شما عزیزان می توانید بهترین قیمت و خرید فلفل سفید را در سایت چاشلند تجربه فرمایید.