چای به

 هرچه از فوائید میوه به گفته شود، باز هم کم است. براساس طب سنتی در ایران میوه به شیرین، از طبع گرم و خشک برخوردار است. گفته می شود که این میوه ی بهشتی سبب نشاط و تقویت قوای قلبی و مغزی می گردد. حتی از جوشاندن برگ این درخت نیز در درمان بی خوابی های شبانه و نیز برای ایجاد آرامش در افراد عصبانی استفاده می شود. جالب است بدانید بر طبق طب سنتی اسلامی میوه به سبب زیبایی فرزند در رحم مادر شده و به تقویت رحم زن کمک کرده و مانع سقط جنین می شود.

در زمان کنونی استفاده از چای به صورت یک امر روتین در بین مردم درآمده است. بسیاری از افراد روز خود را با نوشیدن یک چای آغاز می کنند. در این بین شرکت های تولید کننده این محصولات به تولید متنوع از انواع چای ها پرداخته اند. منظور از چای یک نوشیدنی معطر و خوشمزه می باشد. این نوشیدنی از طریق دم کردن یعنی ریختن آب جوش بر روی برگ های خشک شده و یا میوه خشک شده تهیه می شود. چای به، یک نمونه از این دم نوش های بسیار خوشمزه است. شما عزیزان خود نیز می توانید این چای را تهیه کنید و یا در صورت تمایل به صورت آماده به خریداری آن بپردازید.

طرز تهیه چای به

برای تهیه چای به ابتدا چند میوه ی با کیفیت از به را تهیه کرده و پس از شستشوی آن ها و خارج کردن هسته های کوچک درونشان با استفاده از رنده درشت با پوست، آن ها را با سلیقه رنده کنید. سپس به های رنده شده را بر روی یک سینی بزرگ به خوبی پهن کرده و در مجاورت آفتاب مستقیم خورشید قرار داده تاکاملا خشک شوند. معمولا در حدود 3روز طول می کشد تا به رنده شده به خوبی خشک شوند. بعد از اطمینان از خشک بودن به های رنده شده آن ها را به خوبی در تابه ای بزرگ به مدت 10 الی 15 دقیقه با حرارت ملایم خوب تفت داده تا به رنگ قهوه ای تغییر رنگ دهند.

در این مرحله دقت کنید که رنده های به نسوزند؛ چرا که در این صورت طعم تلخ و بد مزه ای به چای خواهند داد. در مرحله ی آخر باید صبر کرده تا به ها کاملا خنک و خشک شوند. سپس آن ها را جمع آوری کرده و در ظرف درب دار در داخل یخچال قرار دهید. دقت نمایید برای دم کردن این چای نیز همانند چای معمولی اقدام کنید. برای طعم دادن و خوش عطر نمودن بیشتر آن می توان از هل و دارچین و یا اندکی زعفران، بنا به ذائقه خود استفاده نمایید.

بهترین چای به

با وجودی که می توان در خانه این نوع چای های خوشمزه را تهیه نمود، ولی نیازمند گذاشتن وقت و دقت بسیاری است. امروزه مارک ها و برندهای بسیاری از انواع چای ها در بازار به فروش می رود که کار تهیه انواع چای را انجام داده و تنها کافی است به دم کردن و سپس نوش جان کردن آنها بپردازید. در ابتدا شاید در انتخاب بهترین برند از چای میوه به، شما دچار سردرگمی شوید. چراکه تازمانی که شما عزیزان برند مد نظر را استفاده نکرده اید، نمی توانید نظری در رابطه با عطر، طعم و کیفیت محصول مورد نظر دهید.

همچنین شما عزیزان می توانید برای خرید انواع چای به از طریق سایت فروشگاهی آنلاین چاشلند اقدام نمایید تا از کیفیت محصولات خود اطمینان خاطر داشته باشید.

دم کردن چای به

 بهترین روش برای دم‌کردن به اینصورت است که ابتدا باید آب داخل کتری یا دستگاه چای ساز کاملا به جوش آید. سپس شعله باید بسیار کم باشد تا حالت قلیان و جوش آب از بین برود. چای مورد نظر خود را در داخل قوری ریخته و یک سوم قوری را از آب جوش پر کنید؛ به‌طوری که باید قسمتی از قوری همچنان خالی باشد. بعد از آن روی حرارت ملایم چای مدنظرمان را دم می‌کنیم. قوری چینی نیز بهترین نوع جنس برای دم کردن انواع چای می باشد.

انتخاب چای به اصل و درجه یک

نکته مهم در انتخاب چای هایی که شما به صورت بسته بندی از بیرون تهیه می کنید، این است که نباید در داخل آن ها از رنگ های مصنوعی جهت رنگ دهی بیشتر استفاده شود. یک روش بسیار آسان در تشخیص آن بدین صورت است که چای هایی با رنگ مصنوعی به راحتی در آب سرد از خود رنگ می دهند. بهترین مارک چای ایرانی آن است که اولا در تولید محصول خود از تضمین کیفیت برخوردار بوده و توانسته باشد مراحل تست سلامت نظیر مهر سیب سلامت را دارا باشد. غالبا این چای ها با ابعاد وزنی متفاوت و حتی به صورت کیسه ای هم تولید می شوند، تا همه ی افراد بنابر بودجه و نوع روش مورد پسند برای مصرف، امکان خریداری آن ها را داشته باشند.

قیمت و خرید چای به

اگر از افرادی هستید که در عین کیفیت بالای محصول خود باید آن محصول از قیمت خوبی هم برخوردار باشد، پس بی شک بهترین انتخاب شما خزید امن و مطمئن از سایت چاشلند می باشد.

چاشلند به دلیل تولید ، واردات و فروش انواع محصولات اعم از زیتون ، قهوه ، ادویه جات ترکیبی و انواع فلفل ها و در نهایت حذف واسطه گری ها بهترین قیمت و خرید چای به را به شما تضمین می دهد.