ادویه بسته بندی

نمی توان از تاثیر ادویه ها در خوش طعم و خوش عطر کردن غذاها چشم پوشی کرد. بسیاری از سرآشپزان بزرگ می دانند که با اضافه کردن ادویه جات ترکیبی تازه به غذاها می توانند در مزه ی آنها شگفتی ایجاد کنند. تنوع ادویه هایی که می توان از آن برای تهیه انواع مختلف غذا به کار برد، بسیار زیاد و گسترده است. هر ادویه ای دارای کاربردی متفاوت در مزه دار کردن غذا ها است و می تواند طعمی جدیدی به آن دهد. شما عزیزان باید با کاربرد هر یک از این ادویه ها در استفاده غذاها آشنا باشید. برای این امر نیاز به داشتن اطلاعات مرتبط و نیز کسب تجربه دارید.

امروزه ادویه های بسته بندی شده کار ما را بسیار آسان نموده است. بسته بندی های زیبا و بسیار کاربردی ادویه جات بر تنوع آنها افزوده است. همچنین بر روی بدنه ی برخی از آنها به نحوه ی کاربردشان در انواع غذاها نیز اشاره شده است. رویه ی کار برای این ادویه های بسته بندی شده به این صورت است که کارخانجات تولید و بسته بندی ادویه ها سعی می کنند، از بهترین و با کیفیت ترین میوه گیاهان، دانه، پوست، ریشه، برگ و یا سایر قسمت های گیاهاهان معطر برای تولید ادویه ها استفاده نمایند.

پس از پاک و تمیز نمودن گیاهان معطر مورد نیاز در تولید ادویه آن ها را وارد بخش دستگاه آسیاب کرده و به صورت کاملا مکانیزه و استریل به پودر و آسیاب نمودن ادویه ها می پردازند. پس از گذشتن از این مرحله ادویه جات پودر شده به داخل مخزن دستگاه بالابر پودری هدایت می شوند، تا بالابر آن را به مخزن دستگاه بسته بندی ادویه ها برساند. معمولا در این مرحله دو دستگاه بسته بندی برای ادویه ها وجود دارد:

 • دستگاه بسته بندی ادویه پودری
 • دستگاه بسته بندی قوطی پرکن ادویه

هر کدام از این ها دارای یک نوع سبک در بسته بندی است، تا خریداران بر اساس نیاز های خود بتوانند آن ها را خریداری کنند. نکته مهم که امروزه بسیاری از تولید کنندگان به آن توجه می کنند، نوع بسته بندی محصول است. با توجه به اهمیت این عامل، طراحی بسته بندی ادویه و چاشنی ها نقش مهمی در بازاریابی این محصولات به مصرف کنندگان دارد. طراحی بسته بندی خلاقانه ادویه و چاشنی علاوه بر جذابیت ظاهری و بصریشان، نقش بسیار مهمی در محافظت فیزیکی از محصول دارند و به راحتی به حفظ طعم و بوی ادویه ها  کمک می کنند.

هم اکنون بسته بندی های متفاوتی از این ادویه ها را در بازار مشاهده می کنید، که از آن ها می توان به:

 • ادویه های پاکت مقوایی
 • پاکت های متالایز جهت مقاومت در برابر هوا و رطوبت و حفظ طراوت و تازگی آن ها
 • پاکت های پلاستیکی و یا نایلونی
 • پاکت های بسته بندی شده ایستاده که امروز از طرفداران بسیار زیادی برخوردار است
 • پاکت های ایستاده زیپ دار به جهت راحتی در استفاده، که در کل دنیا طرفداران بیشماری دارد
 • پاکت های سه طرف دوخت به صورت رگال دار، زیپ دار، وکیوم شده
 • پاکت های بغل کاست؛از کاربردهای عمده پاکت بغل کاست می توان به بسته بندی شیرینی، ادویه جات، شکلات های مختلف، آجیل و خشکبار، قند و شکر، قهوه و چای، انواع غذاهای آماده، انواع میوه های خشک، خیارشور و زیتون، سبزی خشک و غیره اشاره کرد.
 • پاکت سه طرف چسب
 • بسته بندی به صورت ساشه
 • در نهایت بسته بندی هایی در ظروف شیشه ای و یا پلاستیکی

در آخر باید گفت نحوه ی شیوه بسته بندی کردن ادویه ها در تازه نگه داشتن آن ها بسیار موثر خواهد بود. به همین دلیل اغلب کارخانجات تولید و بسته بندی ادویه ها سعی می کنند از بهترین و جدیدترین روش استفاده نمایند.

قیمت و خرید ادویه بسته بندی

سایت چاشلند که از معتبرترین سایت ها در زمینه فروش انواع ادویه و دمنوش، چای و قهوه در ایران می باشد به عنوان تولید کننده و وارد کننده اصلی بسیاری از انواع این محصولات در ایران می باشد در نهایت شما مشتریان عزیز بهترین و ارزانترین قیمت و خرید ادویه بسته بندی را در سایت چاشلند می توانید تجربه نمایید.