زیتون

18 کالا

زیتون بدون شک یکی از پرآوازه ترین میوه ها در تمام دوران بوده است. این میوه در متون مختلف مذهبی مورد ستایش قرار گرفته و توسط فیلسوفان ، شاعران و نویسندگان در طول قرون متمادی تحسین شده است. درخت زیتون یکی از قدیمی ترین درختان روی این سیاره است و با نام گیاه شناسی  Olea europaea (زیتون اروپایی) شناخته می شود. این گیاه از نظر تاریخی در حوزه‌ی مدیترانه رشد کرده است. حدس زده می شود که این درختان برای اولین بار در سوریه، لبنان یا احتمالاً اردن ظاهر شدند و مردم از حدود 7000 سال پیش کشت درخت زیتون را شروع کردند. در افسانه‌ها، این میوه همواره نوعی نماد صلح، ثروت و فراوانی بوده است. کبوتری که شاخه‌ای از زیتون در منقار دارد همواره به عنوان نمادی از صلح و وحدت است. نقش شاخه‌ی زیتون در پرچم سازمان ملل متحد نیز  بیانگر همین موضوع است.

بیش از 20 گونه درخت زیتون در جهان وجود دارد که هر کدام با توجه به آب و هوا و محیطی که در آن رشد کرده‌اند طعم متفاوتی دارند. در ایران، شهر رودبار به زیتون‌هایش معروف است و اگر کمی در مورد تاریخچه‌ی کشت زیتون در این منطقه جست و جو کنیم متوجه می‌شویم که کشت زیتون در این منطقه قدمت 800 ساله دارد البته برخی گمانه زنی‌ها حاکی از وجود این میوه در ایران در 6000 سال پیش است! امروزه به غیر از رودبار و منجیل شهر‌های زنجان، فارس، گلستان، سمنان و قزوین نیز به جمع تولید کنندگان زیتون پیوسته اند.

انواع زیتون

زیتون سیاه بر خلاف تصور عموم گونه‌ای متفاوت از زیتون‌ها نیست بلکه زیتون‌های سبز فقط پیش از اینکه برسند و به سیاه تغییر رنگ بدهند  چیده می‌شوند. زیتون‌های سبز و سیاه در خواص، چندان با یک دیگر متفاوت نیستند فقط زیتون‌های سیاه کمی بیشتر از انواع سبز حاوی اسید‌های چرب هستند. البته این نوع از چربی از نوع چربی غیر اشباع است و برای سلامتی قلب و عروق مناسب است. طعم و بافت آن‌ها نیز متفاوت است؛ زیتون‌های سیاه بافت سفت تری نسبت به نواع سبز دارند. در ایران  نیز مانند بسیاری از کشور‌های جهان گونه‌های مختلفی از زیتون پرورش داده می‌شود. از انواع این گونه‌ها می‌توان به زیتون روغنی، زرد، شنگه یا شنگله، ماری و زیتون فیشمی اشاره کرد.

زیتون زرد

این گونه از زیتون‌ها معمولا درشت تر از انواع دیگر هستند و به خاط ظاهر اشتها آورشان بیشتر برای مصارف خوراکی مورد توجه قرار می‌گیرند. بیشترین میزان کشت زیتون در ایران متعلق به این نوع زیتون است که برای مقاصد خوراکی، کنسرو سازی و تهیه‌ی زیتون نمک سود مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع زیتون در مناطق طارم علیا، طارم سفلی، رودبار، گنجه، منجیـل و لوشـان کشـت می‌شود.

زیتون روغنی

اگرچه از تمام انواع زیتون می‌توان برای روغن گیری استفاده کرد اما زیتون روغنی مخصوص روغن گیری پرورش داده می‌شود و روغن مرغوب تری نسبت به دیگر گونه‌های زیتون به دست می‌دهد. درخت این نوع از زیتون از دیگر انواع زیتون‌ها رشد بیشتری می‌کند و شاخ و برگ بیشتری دارد. 20 درصد از کل زیتون کشت شده در ایران مربوط به زیتون روغنی ست.

زیتون شنگه یا شنگله

این نوع زیتون که به زیتون سنگی یا شنگ زه نیز مشهور است و بهترین نوع برای تبدیل شدن به کنسرو است. علاوه بر این، روغن زیتون شنگله نیز روغن بسیار مرغوبی‌ست. حدود 4 درصد از کل کشت زیتون در ایران به این نوع تعلق دارد.

زیتون فیشمی

شکل این نوع زیتون دوک شکل است و چندان برای روغن گیری مناسب نیست. درصد روغن در این زیتون از دیگر انواع زیتون پایین تر است و اکثرا برای مصارف خوراکی و کنسروی استفاده می‌شود.

زیتون ماری

از کم یاب ترین انواع زیتون در ایران است و فقط 2 درصد از کل محصول زیتون ایران متعلق به این نوع است. شکل آن کشیده تر است و ضخامت گوشت کمتری دارد.

تمام این گونه‌ها به محض اینکه از درخت چیده می‌شوند قابل خوردن نیستند و باید طی فرآیندی طعم تلخ آن‌ها را گرفت و آن‌ها را قابل خوردن کرد. فرایندهای زیادی بر روی زیتون انجام می‌شود که مشهورترین آن نمک سود کردن است در این روش زیتون را در آب نمک می‌خوابانند و طی چند روز مرتبا آب آن تعویض می‌شود تا تلخی زیتون تا حد مناسبی گرفته شود. زیتون پرورده، نیز نوعی از زیتون است که توسط مغزگردو، رب انار، روغن زیتون و دیگر موادی که به خوشمزه تر کردن زیتون کمک می‌کنند تهیه می‌شود.

به طور کلی زیتون‌ با توجه به این که روغن کشی شده باشد یا نه به دو دسته تقسیم می‌شود: زیتون کنسروی یا بی هسته و زیتون شکسته.

زیتون شکسته زیتونی ست که روغن آن گرفته شده باشد و زیتون بی هسته یا همان زیتون کنسروی، زیتونی ست که برای تولید کنسرو‌ها یا زیتون پرورده مورد استفاده قرار می‌گیرد

انتخاب مناسب ترین زیتون

در انتخاب زیتون، مهم ترین نکته‌ای که باید به آن توجه شود ذائقه و سلیقه‌ی هر شخص در رابطه با زیتون است. طعم و مزه‌ی زیتون‌ها با توجه به روش نمک سود کردن آن‌ها و یا موادی که در پرورده کردن آن استفاده می‌شود، می‌تواند بسیار متنوع باشد. اما مواردی که می‌توان هنگام خرید زیتون به آن توجه کرد شامل ظاهر، بو و طعم زیتون می‌شود.

ظاهر زیتون می‌تواند به شما در انتخاب یک زیتون ممتاز کمک کند. اگر زیتون زرد خریداری می‌کنید دقت کنید که رنگ آن شفاف و بدون داشتن لک‌های قهوه‌ای باشد. همچنین بافت بسیار خشک یا بسیار نرم نشانه‌های خوبی برای خرید زیتون نیستند.

بوی نامطبوع زیتون فقط و فقط می‌تواند به خاطر فاسد شدن باشد و نمی‎توان آن را با تعویض  آب زیتون یا هر روش دیگری از بین برد. از خرید زیتون‌هایی با بوی نامطبوع به شدت خودداری کنید.

اگر در شیشه‌ی زیتونی که در یخچال منزل نگه داری می‌کنید رگه‌های سفید و کپک مشاهده کردید، می‌توان آن را با شستن و نگه داری در آب نمکی سالم‌ دوباره قابل خوردن کرد مگر اینکه خود زیتون نیز فاسد شده باشد اما به هنگام خرید زیتون به کپک‌های آن بسیار دقت کنید. ایجاد کپک در ظرف حاوی زیتون می‌تواند به خاطر آلودگی‌ ظرف یا قاشقی که با آن زیتون از ظرف خارج شده‌است باشد.

قیمت و خرید زیتون

سایت چاشلند به عنوان اصلی ترین و معتبرترین مرکز فروش انواع زیتون های درجه سالهای طولانی افتخار خدمت رسانی به مشتریان خود را داشته و همچنین با برآورده کردن نیازهای مشتریان خود همیشه بهترین قیمت خرید زیتون را مهیا نموده است. همچنین شما عزیزان می توانید برای خرید انواع محصولات دیگر اعم از خرید قهوه ، چای و ادویه جات ترکیبی از طریق سایت chashland اقدام فرمایید.