زیتون پرورده

زیتون پرورده از مکمل های غذایی بسیار محبوب ایرانی است، که از اضافه نمودن یک سبزی محلی به نام چوچاق به زیتون به دست می آید. چوچاق از سبزی های محلی استان گیلان است، که البته در صورت عدم دسترسی به آن می توان از سبزی های دیگری را جایگزین نمود.

زیتون پرورده حاوی مخلوطی خوش طعم و دلپذیر از زیتون فاقد هسته، گردو چرخ شده، رب انار، آب انار، روغن زیتون، سیر رنده شده، نعناع خشک، آویشن و گلپر می باشد که البته از برخی از سبزی های دیگر همانند جعفری نیز، بنابر ذائقه استفاده می شود.

از زیتون پرورده در کنار انواع و اقسام مختلف غذاها همانند انواع کباب ها، خورش ها و علی الخصوص کشک بادمجان، قرمه سبزی و خورش بادمجان استفاده شده و علی رغم طعم دوست داشتنی آن به هضم راحتر غذا نیز کمک می نماید.

خواص زیتون پرورده

همانطور که می دانید مهم ترین پیش ماده مورد استفاده در تهیه زیتون پرورده ، زیتون می باشد که در ادامه به چند مورد از خواص آن اشاره می نماییم:

  • فیبرو ویتامین E موجود در زیتون موثر در سلامت سیستم گوارشی هستند.
  • زیتون سیاه حاوی ویتامین A می باشد که موجب بهبود سلامت چشم و بینایی می گردد.
  • زیتون حاوی مقادیر آهن است که بواسطه آن می تواند فعالیت گلبول های قرمز خون را بهبود بخشد.
  • جلوگیری از سردرد، میگرن و کم خونی.
  • مفید برای استخوان ها و بافت بدن.
  • و…

بهترین زیتون پرورده

 زیتون پرورده می تواند متناسب با مواد تشکیل دهنده آن و نحوه تهیه آن انواع مختلفی داشته باشد، به عنوان مثال سبزی مورد استفاده در زیتون پرورده می تواند متفاوت باشد اما بهترین نوع سبزی مورد استفاده برای آن سبزی محلی چوچاق است که یک سبزی محلی گیلانی است.

بهترین نوع زیتون پرورده متعلق به شمال کشور و استان گیلان می باشد که به صورت محلی تهیه می شود، که مطمعناً نحوه تهیه آن با انواع زیتون پرورده های شرکتی و صادراتی متفاوت خواهد بود، به طور کلی هر چه مواد اولیه مورد استفاده به منظور تهیه زیتون پرورده از کیفیت بیشتری برخوردار باشد، محصول به دست آمده نیز از کیفیت بیشتری برخوردار خواهد بود.

پیشنهاد می شود تا به منظور تهیه بهترین محصولات اقدام به خرید از برند های معتبر مواد غذایی نمایید.

چگونه بهترین نوع زیتون پرورده را تشخیص دهیم؟

آنچه مسلم است بهترین زیتون پرورده برگرفته از بهترین مواد اولیه می باشد ، پیش ماده اولیه عمده تشکیل دهنده زیتون پرورده ، زیتون می باشد، حال اینکه به منظور داشتن یک زیتون پرورده با کیفیت عالی باید از زیتون با کیفیت، درشت و تازه استفاده نمود، برای سنجیدن کیفیت زیتون می توانید یه عدد از آن را میل نماید، به یاد داشته باشید که زیتون تازه زیر دندان نه بیش از اندازه سفت است و نه بیش از اندازه نرم.

قیمت و خرید زیتون پرورده

زیتون پرورده از جمله مواد غذایی می باشد که خرید با کیفیت و درجه یک آن به همراه شناخت کیفیت آن کار نسبتا سختی می باشد و تنها افراد خبره می توانند اینکار را انجام دهند، از این رو سایت چاشلند با قرار دادن تنها بهترین و با کیفیت ترین نوع زیتون پرورده کار را برای خریداران آسان گردیده است و این کیفیت را با بهترین و ارزانترین قیمت و خرید زیتون پرورده برای شما همراه نموده است.