خرید ادویه جات عمده

42 کالا

بسیاری از افراد به دنبال خرید ادویه جات عمده به بازارهای فروش ادویه در شهرهای گوناگون می روند. در اصول طب سنتی و اسلامی ادویه ها را به دو گروه تقسیم بندی می کنند. یکی ادویه های گرم مزاج که با استفاده از آن ها در درون غذاها و یا حتی دمنوش ها طبیعت سرد بدن تعدیل گشته و سبب گرمای بیشتر بدن ما می شود. از این دسته ادویه جات می توان به دارچین، فلفل سیاه و فلفل قرمز، زنجبیل و زردچوبه اشاره نمود. دسته دوم، ادویه های سرد مزاج هستند که دقیقا نقطه ی مقابل این ادویه ها بوده و با خوردن آن ها گرمای بدن تعدیل و حتی سبب خنک شدن بدن می شود. از این دست ادویه ها می توان سماق، تخم گشنیز، گرد لیمو و گرد قوره را نام برد.

استفاده از ادویه ها به عنوان راهکاری ساده و ارزان، جهت خوش طعم و عطر کردن غذاها استفاده می شود. به طور معمول ادویه‌های مرغوب و درجه یک را نمی‌توان به راحتی در یک مغازه  و یا حتی در فروشگاه اینترنتی چاشلند پیدا کرد؛ چرا که شما عزیزان باید از نحوه ی چگونگی بررسی کیفیت و سلامت آن ها آشنا باشید، تا بدین طریق بتوانید خریدی مناسب از این ادویه ها داشته باشید. افراد زیادی هستند که شاید ادعا کنند، بهترین ادویه جات را ارائه می‌کنند؛ اما باید بدانید هر ادویه ای مرغوب نمی باشد. ادویه‌هایی که به عنوان ادویه مرغوب ارائه می شوند، باید از خلوص صد در صدی برخوردار باشند. مطمئن باشید ادویه‌هایی که از خلوص بالا و 100 درصدی برخوردارند، به‌طور قطع بهترین انتخاب برای خرید هستند.

در صورتی که شما قصد خرید ادویه جات عمده به صورت فله ای دارید، باید حتما از سلامت ادویه ها مطمئن شوید. بهتر است برای خرید به مراکز فروش عمده ادویه جات، مراجعه کنید که از استانداردهای لازم و نیز سیب سلامت برخوردار باشند؛ در نتیجه می توانید با خیالی آسوده به خرید عمده ادویه جات بپردازید.ترفندهای بسیاری وجود دارد که شما می توانید ادویه اصل را از تقلبی آن تشخیص دهید. در این بخش نگاهی مختصر و کوتاه به آن می کنیم.

  • تشخیص دارچین اصل و تقلبی

به هنگام خرید چوب دارچین باید حتما به اصل بودن آن توجه نمود. چوب سنا شباهت ظاهری فراوانی به چوب دارچین دارد. یک راه حل ساده برای تشخیص اصل و یا تقلبی بودن دارچین، عطر زیاد چوب دارچین است و یا می توان برای تشخیص آن به پودر دارچین چند قطره یُد اضافه کرد.

  • فلفل سیاه

دانه های فلفل سیاه ظاهری چروکیده و مشکی دارند که به هنگام پودر شدن به قطعات درشت می شکنند و از خود رد چربی به جای می گذارند.

  • فلفل سفید

رنگ فلفل سفید باید به صورت روشن و کمی مایل به قهوه ای باشد. چنانچه فلفل سفید خریداری شده بیش از حد سفید باشد نشان از کهنگی و نامرغوب بودن آن است.

  • زنجبیل

ریشه زنجبیل اصل و مرغوب همواره صاف، سفت و بدون چین و چروک است. همچنین ریشه زنجبیل پوست نازکی دارد. اگر زنجبیل دارای چروک و یا نرم باشد، تقلبی است.

  • زردچوبه

ادویه زردچوبه از آسیاب کردن ریشه زردرنگ گیاه زردچوبه به دست می آید. این ادویه با داشتن خاصیت آنتی اکسیدانی خود، به طور سنتی، در بسیاری از غذاهای روزانه ما یافت می شود. برای تشخیص اصل بودن آن باید گفت کافیست مقداری زردچوبه را در آب حل کنید. در صورت اصل و مرغوب بودن آن، نباید لکه های سفید بر روی آب نمایان شود.

  • روش تشخیص زعفران اصل

زعفران یا طلای قرمز به دلیل گران بودن آن و داشتن عطر و رنگ بی نظیرش درکل دنیا ازشهرت جهانی برخوردار است. متاسفانه در هنگام فروش این ادویه بی نظیر تقلب های بسیاری صورت می گیرد؛ به همین دلیل باید حتما از نحوه تشخیص شکل تقلبی از اصل آن آگاه باشید.

نکته ی مهم در تشخیص اصل بودن زعفران از روی ظاهر آن، این است که زعفران های با کیفیت همواره یک شکل هستند. آن ها به صورت بدون خرده بودن، دارای رنگی قرمز یا حتی رنگ قرمز مایل به تیره هستند. پس از آسیاب کردن زعفران، یک بافت پودری به ما می دهد. کافی است تا مقداری زعفران را در آب سرد بریزیم تا رنگ زرد طلایی یا قرمز آن بعد از مدت زمان 15 دقیقه در کل آب پراکنده گردد.

امروزه خرید عمده ادویه ها حتی به صورت فله ای از بازار خود ادویه به صورت حتی اینترنتی هم وجود دارد. نمایندگی های بسیاری به عنوان پخش عمده ادویه جات با کیفیت، در سراسر ایران مشغول به فعالیت می باشند. در این مراکز سعی می شود، محصولی با کیفیت بالا به مشتری عرضه دارند، تا در آینده نیز همچنان به خرید از آن ها بپردازند. چنانچه شما عزیزان قصد خرید فله ای و عمده ادویه را دارید بهتر است، از تضمین کیفیت این محصولات اطمینان پیدا کنید ،تا ادویه ای مرغوب، تازه و سالم را دریافت دارید.