زیتون هسته دار

6 کالا

کلمه زیتون یا به انگلیسی Olive به طور کلی شامل قریب به 20 گونه درختی کوچک از خانواده زیتونیان است که در نواحی از جمله حوزه دریای مدیترانه، شمال آفریقا، جنوب شرقی آسیا، شمال تا جنوب چین، اسکاتلند و شرق استرالیا موجود می باشد.

میوه زیتون پس از برداشت تلخ بوده و غیر قابل استفاده می باشد اما پس انجام مراحلی بهش کل سنتی و یا صنعتی آماده مصرف می شود، میوه زیتون از جمله مکمل های غذایی پرطرفدار می باشد که به شکل های گوناگونی فرآوری شده و مورد استفاده قرار می گیرد.

میوه زیتون به طور طبیعی شامل یک هسته در مرکز خود می باشد، علاوه بر میوه زیتون روغن آن نیز مصارف عمده غذایی و پزشکی داشته و بسیار مفید و با ارزش است.

انواع زیتون هسته دار کدامند؟

همانطور که بیشتر اشاره شد میوه زیتون دارای انواع متعددی می باشد اما دوگونه مهم و سرشناس زیتون هسته دار موجود در بازار شامل زیتون هسته دار سبز و زیتون هسته دار سیاه می باشد.

این دو گونه مختلف زیتون هسته دار همانند انواع مختلف فلفل دلمه از طمع و موارد تغذیه ای تفاوت بارزی از یکدیگر ندارند هر چند به دلیل آن که نوع سیاه آن مقداری روغنی تر است تفاوت اندکی در طعم آن ها حس شود و همچین با توجه به این که ماده مغذی زیتون روغن آن می باشد می توان گفت زیتون هسته دار سیاه مغذی تر از گونه سبز آن است.

حال اینکه شما می توانید بسته به نوع کاربرد ذائقه و دیزاین مورد نظر خود گونه سبز یا سیاه را انتخاب نمایید ، و نیز نکته حائز توجه در انتخاب نوع زیتون این است که باید در صورت تمایل به خرید گونه سیاه زیتون از کیفیت و اصل بودن آن اطمینان حاصل فرمایید چرا که گاهاً روش های شیمیایی و تقلبی برای تبدیل زیتون سبز به سیاه صورت می پذیرد.

طریقه شناسایی بهترین نوع زیتون هسته دار چیست؟

جدا از شکل و ابعاد زیتون و موارد ظاهری، بهترین راه کار به منظور تشخیص زیتون تازه و با کیفیت آن است که یک عدد از آن زیتون ها را میل نمایید، زیتون تازه و با کیفیت نه بیش از حد سفت و نه بیش از حد نرم است.

و در آخر اگر کیفیت محصول برای شما از اهمیت بالایی برخوردار است پیشنهاد می شود که زیتون را از برند ها و مراکز معتبر مواد غذایی تهیه نمایید.

 قیمت و خرید زیتون هسته دار

چاشلند به عنوان قدیمی ترین تولید کننده و وارد کننده اصلی انواع زیتون درجه از جمله زیتون هسته دار در ایران می باشد که تضمین بهترین قیمت و خرید زیتون هسته دار را می توانید در سایت چاشلند داشته باشید.