فلفل قرمز اسیاب شده

فلفل و نمک مطمعناً پر کاربرد ترین و اساسی ترین ادویه های مورد استفاده در سراسر جهان می باشند که یقینا ایران نیز از این قضیه مستثنی نیست. ادویه فلفل قرمز اسیاب شده از خشک و آسیاب شدن میوه حاصل از گیاه آن تولید می شود که گیاه آن شامل انواع مختلف و گوناگونی می باشد.

یکی از گونه های پر کاربرد و محبوب فلفل، فلفل قرمز یا به انگلیسی Chili Pepper می باشد که در حقیقت از همان گیاه فلفل سبز اما با گذشت زمان بیشتر بر داشت می شود، گیاه فلفل قرمز مخصوص نواحی گرمسیری بوده و خود طبیعتی گرم و خشک دارد.

فلفل قرمز اسیاب شده در هر موردی که بخواهید به آن خوراکی طعم تند دلپذیری ببخشید کاربرد دارد، که شامل طبخ انواع غذاها، سوپ ها، آش ها، غذا های سرخ کردنی و حتی انواع و اقسام ترشی بکار رفته و همچنین کاربرد آن در طب سنتی نیز مطرح بوده و خواص درمانی فراوانی دارد .

چرا فلفل قرمز آسیاب شده؟

اساسا هر نوع ادویه و چاشنی زمانی کارایی و تاثیر خود بر روی غذا و یا هر ترکیبی خوراکی دیگری را خواهد گذاشت که بتواند به صورت کاملا یکدست با آن مخلوط شده و به اصطلاح به خورد آن رود که این موضوع هر چقدر که پودر ادویه شما یکنواخت تر و ریز تر آسیا شده باشد بهتر محقق می شود.

البته در صورت ریز شدن بیش از حد پودر فلفل ممکن است استفاده از آن به خصوص برای افرادی که به پودر آن حساسیت دارند را مشکل ساخته و به دلیل سبکی بیشتر در هوا پخش شوند، پس توصیه می شود تا حد مناسب اما به صورت کاملا یکنواخت آن را آسیاب و یا خریداری نمایید.

در خرید ادویه فلفل قرمز به چه چیزی دقت کنم؟

به طور کلی در خرید پودر فلفل قرمز و یا هر ادویه دیگری باید بیشتر از هر چیز به کیفیت آن دقت شود که این امر در صورت خرید نمودن از برند و فروشگاه های معتبر مثل سایت چاشلند کاملا سهل و کار آمد خواهد بود.

اما با این وجود سه فاکتور طعم ، عطر و یکنواختی پودر از فاکتور های عمده خرید ادویه فلفل می باشد، طعم پودر فلفل قرمز می تواند تندی و کیفیت های متفاوتی داشته باشد که باید حتما قبل از خرید به آن توجه نموده و آگاهی کسب کرد.

مورد بعدی عطر آن است که فاکتور دوم و از مهم ترین ویژگی های هر ادویه ای می باشد ، در آخر نیز یکدست بودن پودر چه از نظر اندازه و چه از نظر رنگ می باشد تا بتوان از کیفیت و عدم وجود ناخالصی در آن مطمئن شد.