چای سبز

اکثر شما عزیزان فواید چای سبز را شنیده اید و یا با آن آشنایی دارید. در این پست می خواهیم کمی بیشتر با این گیاه معجزه آسا آشنا شویم. در معرفی مختصر و کامل اما شناسنامه ای این گونه از گیاه باید گفت چای سبز نیز از انواعی چای محسوب می شوند ؛ که از برگ‌ها وجوانه‌های گیاه کاملیا سیننسیس که فرایند پژمردگی و اکسیدان شدن چای معمولی را نگذارنده به دست می‌آید. از جهت زادگاه این چای چینی بوده که بعد مدتی در اثر تجارت به سایر کشورهای شرقی نیز وارد شده است.

رنگ سبز برگ های این گیاه در اثر کمی اکسایس آن در فرآیند ساخت چای است. همین عامل سبب شده که خواص بیشماری را برای این گیاه برشمارند و ما نیز در این مقاله به گوشه ای از آن اشاره خواهیم کرد. این نوشیدنی شفابخش را در بسیاری از موارد مورد استفاده قرار می دهند و حتی چینی ها به درمانگر بودن آن ایمان دارند.

از خواص مهم چای سبز می توان موارد زیر را برشمرد:

  • حفظ زیبایی و جوانی با نوشیدن چای سبز

همانطور که می دانید دلیل اصلی چین و چروک های پوست و در نهایت پیر شدن افراد؛ فرسایش و تحلیل رفتن سلول های بدن به مرور زمان است. چای سبز با استفاده از خاصیت ضد پیری خود و آن هم به دلیل وجود میزان قابل توجهی آنتی اکسیدان به ویژه آنتی اکسیدان های موثر در حفظ شادابی و جوانی به مراتب می تواند پیر شدن این سلول ها را به تعویق بی اندازد. آنتی اکسیدان ها یکی از شاخص ترین عوامل برای حفظ سلامتی و شادابی سلول های بدن است، حال این آنتی اکسیدان موجود در چای سبز با به تعویق انداختن شروع روند پیری سلول ها در جوان ماندن آن ها بسیار موثرند.

  • کاهش موثر کلسترول با نوشیدن چای سبز

یکی دیگر از اثرات مثبت درمانی چای سبز، کاهش قابل توجه میزان کلسترول خون با استفاده از نوشیدن این دمنوش شفاگر است. جالب است بدانید چای سبز باعث کاهش میزان کلسترول بد و افزایش میزان کلسترول خوب می شود. در کل این اثر مثبت میزان کلسترول بدن را کاهش داده و از رسوب چربی ها درون رگ های قلبی جلوگیری می کند. در نتیجه مانع از بروز سکته قلبی و حتی سایر بیماری های قلبی – عروقی می شود.

  • درمان مشکلات دهان و دندان با نوشیدن چای سبز

چای سبز دقیقا کار یک دهانشویه موثر جهت نجات دندان ها از پوسیدگی ها را انجام می دهد. چای سبز را می توان به عنوان مکملی برای سلامت دهان و دندان بشمار آورد. تعدیل نمودن حالت اسیدیته دهان و نیز از بین بردن انواع باکتری های قابل رشد در دهان نیز از جمله فواید موثر استفاده از چای سبز است. به همین دلیل افرادی که چای سبز مصرف می کنند از دهانی خوش بو برخوردار هستند.

  • پیشگیری از بیماری فراموشی یا آلزایمر

در بسیاری از پژوهش ها دانشمندان به نتایج بسیار جالبی؛ بر روی تاثیر این چای در سالم نگه داشتن سلول های مغز و جلوگیری از تخریب آنها رسیده اند. عملکرد این نوشیدنی بر روی مغز به این صورت است که چای سبز فعالیت سلول های مغز به ویژه بخش های مربوط به حافظه را تقویت و تحریک می کند. از جهتی دیگر نوشیدن چای سبز سبب کاهش میزان «استیل کولین» در سلول های مغز و با این حرکت مانع از تخریب سلول های مغز و بروز بیماری فراموشی یا الزایمر می گردد.

  • درمان کبد چرب تنها با نوشیدن این چای

نوشیدن این دمنوش شفاگر سبب از بین رفتن رادیکال های آزاد ایجاد شده توسط چربی های موجود در کبد می گردد. این عملکرد مثبت، مانع از بروز بسیاری از بیماری های کبدی شده و حتی از بروز سرطان کبد جلوگیری می کند.

  • درمان ورم استخوان و روماتیسم

به علت درصد بالای وجود فلوراید در درون چای سبز، سبب شده تا از آن، برای محافظت از استخوان ها و دندان ها در مقابل آسیب هایی نظیر پوسیدگی و یا پوکی به کار رود. از چای سبز برای درمان و کاهش ورم استخوان وحتی بیماری روماتیسم نیز استفاده می شود. متخصصان در این زمینه بیان می کنند که این چای از طریق توقف فعالیت آنزیم های تخریب کننده و تحلیل برنده غضروف و مفاصل سبب پیشگیری از بیماری و یا درمان آن می شوند.

پس از بیان مختصری از فواید چای سبز می توان فهمید چرا این نوشیدنی در بین بسیاری از مردم رواج پیدا کرده و سبب محبوبیت آن شده است. چای سبز را می توان رقیبی سرسخت با چای سیاه دانست. به هر حال در نوشیدن و خوردن هر چیز نباید افراط نمود و همواره باید تعادل را رعایت کرد. اما با علم و آگاهی از بسیار خواص نوشیدنی ها، نظیر چای سبز می توان آن ها را در برنامه روزانه خود قرار داد.

قیمت و خرید چای سبز

چاشلند قدیمی ترین و معتبرترین سایت آنلاین فروش انواع چای ، قهوه و دمنوش در ایران می باشد که شما عزیزان می توانید برای برای یافتن بهترین قیمت و خرید چای سبز از طریق سایت چاشلند اقدام فرمایید.