فلفل چیلی اکسترا هات

2 کالا

همواره فلفل چیلی ما را به یاد غذاهای پر از ادویه تند فلفل با بوی دلنشینی از آن می اندازد. فلفل چیلی هات اکسترا از دسته ادویه های فلفل چیلی موجود در بازار است که می توان هم به صورت ادویه از فلفل خشک پودر شده در بسته بندی های با مقادیر گوناگون و هم به شکل سس جهت استفاده بر روی بسیاری از غذاها نظیر پیتزا، ماکارونی و انواع ساندویچ ها و غیره استفاده نمود. برای معرفی شناسنامه ای این فلفل باید گفت میوه گیاهی آن از خانواده بادنجانیان به حساب می آید. که برای اولین بار پس از کشف آن در قاره آمریکا توسط کاشف بزرگ کریستوف کلمب به سراسر دنیا پخش شد.

کاپسیسین به عنوان نوعی آلکالوئید درفلفل قرمز می باشد که سبب تند بودن مزه آن می شود. این ماده از خاصیت بسیار زیادی در جهت درمان بیماری ها برخوردار است. به طور مثال برخی افراد از آن برای تسکین درد استفاده می کنند. ماده موجود در فلفل چیلی یا تند سبب مسدود کردن گیرنده های انتهایی عصبی مربوط به درد می شود و به راحتی شبیه به مسکن های ضد درد برای ما عمل می کند.

فلفل چیلی در کاهش وزن نیز موثر می باشد. چرا که عملکرد آن با کاهش اشتها و بالا بردن سوخت و ساز بدن همراه است. خاصیت ضد سرطانی این فلفل در صورت مصرف روزانه مناسب از آن اثبات شده است. در عین حال زیاد رویی در استفاده از فلفل تند یا چیلی همچنان توصیه نمی شود. همانطور که می دانید افراط یا تفریط در مصرف هر ماده غذایی مشکلاتی در بدن ما ایجا خواهد کرد. در مورد فلفل چیلی نیز این مطلب کاملا صدق می کند.

از جمله بیماری هایی که با مصرف مقادیر بالایی از این فلفل ایجاد می شود می توان به دردهای شکمی و اسهال اشاره کرد که به صورت اسهال زیاد همراه با سوزش معده همراه خواهد بود. در افرادی که مبتلا به بیماری سندروم روده تحریک پذیر هستند استفاده از این فلفل چندان توصیه نمی شود و پزشکان همواره به آنها می گویند تا مقادیر کم از ادویه های تند، نظیر فلفل چیلی را مصرف بنمایند.

از ویتامین ها و مواد معدنی مهم در فلفل چیلی هات اکسترا می توان به :

  • ویتامین C ، که از آن در جهت بهبود انواع زخم ها استفاده می گردد
  • پتاسم موجود در فلفل چیلی، بر عملکرد فعالیت قلب بسیار موثر است
  • ویتامین A موجود در آن . چنانچه می دانید بتا کاروتن برای سلامت بدن خیلی مهم است و اغلب در میوه هایی با رنگ قرمز و نارنجی و سبز یافت می شود.
  • ویتامین B6 در جهت سوخت و ساز بدن کاربرد فراوان دارد. بسیاری از افراد که از کسالت و خستگی روزانه رنج می برند مصرف این ویتامین را در رژیم غذایی شان باید حتما قرار دهند.
  • ویتامین K1 به عنوان ویتامینی بسیار مهم در انعقاد خون محسوب می شود.

قیمت و خرید فلفل چیلی اکسترا هات

با توجه به نگاهی کوتاه در خواص و مواد مفید فلفل چیلی هات اکسترا متوجه خواهیم شد که استفاده از این نعمت شگفت انگیز خداوند به صورت درست چقدر می تواند در سلامت بدن ما و جلوگیری از انواع بیماری ها کمک کننده باشد. بهتر است به هنگام خرید سعی کنیم از مارک های معتبر در بازار استفاده نماییم تا خیال ما از جهت خلوص این ماده به صورت  ادویه  و یا حتی به شکل سس راحت تر باشد. مارک های بسیار معتبری از فلفل چیلی اکسترا هات در بازار وجود دارد که شما عزیزان قادر خواهید بود به صورت اینترنتی و آنلاین از سایت چاشلند نیز اقدام به خرید نمایید.