چاشنی قورمه سبزی

3 کالا

خورشت قرمه سبزی از غذاهای محبوب و سنتی ایرانی است. شهرت این غذا با عطر و طعم بی نظیرش جهانی است. بسیاری از تازه عروسان به دنبال آشنایی با فوت و فن خوشمزه نمودن این غذا هستند. به دنبال این کار سعی می کنند تا از ادویه های مختلفی برای خوش طعم و عطر کردن این غذا استفاده کنند. باید گفت که که برای داشتن قورمه سبزی خوش عطر و طعم، باید از چاشنی مخصوص آن استفاده نمود.

شما عزیزان با استفاده درست از چاشنی قورمه سبزی می توانید عطر و رایحه بیادماندنی از این غذا را در خاطره افراد فراهم سازید. برای ماندگاری بیشتر عطر این چاشنی در غذاها بهتر است در حدود 15 الی 20 دقیقه قبل از خاموش کردن و جافتادن خورشت در آن بریزید. چاشنی قورمه سبزی از ادویه های متعددی تشکیل شده است. امروزه در بازار برند و مارک های متنوعی از آن را مشاهده می کنید.

برای اینکه قرمه سبزی با رنگ زیبا داشته باشید حتما سبزی قورمه را به درستی و با حرارت ملایم به خوبی سرخ نمایید. این سرخ کردن باید به گونه ای باشد که نه آنقدر که سبزی بسوزد و تیره شود و نه حالت خامی داشته باشد. یک نکته ی جالب برای فهمیدن اینکه خورشت قرمه سبزی، خوشمزه و خوش طعم شده و نیز به اندازه کافی سرخ شده، این است که تنها کافی است خورشت را با برنج مخلوط کنید؛ اگر رنگ برنج کاملا سبز شد نشان می دهد خورشت قورمه سبزی خوبی دارید؛ اما اگر سبزی ها بیش از اندازه جوشیده باشد، از مخلوط برنج با خورشت، رنگ برنج قهوه ای می شود و به رنگ سبز در نمی آید.

یکی از سبزی های معطر استفاده شده در خورشت قورمه سبزی شنبلیله است. این سبزی عطری بی نظیر به خورشت ما می دهد. ولی در میزان استفاده از آن باید دقت کرد؛ چرا که در صورت افراط در ریختن آن در خورشت مزه آن تلخ می گردد. بر اساس طب سنتی و اسلامی خورشت قورمه سبزی از طبیعت گرم و تری برخوردار می باشد. اغلب، سبزی قورمه شامل جعفری، گشنیز، تره، شنبلیله و اسفناج است. مقدار مورد نیاز از هر کدام از این سبزی ها برای قورمه سبزی بدین گونه است:  ۴۰ درصد از سبزی تره، ۳۵ درصد از جعفری، ۱۸ تا ۲۰ درصد از گشنیز و ۵ تا ۷ درصد از شنبلیله استفاده می‎شود.

در چاشنی قورمه سبزی بیشتر از پودر حاوی نشاسته ذرت، لیمو عمانی، پودر پیاز، شکر، پودر سیر، روغن مایع، اسید سیتریک، پودر جعفری، عصاره مخمر و عصاره طبیعی لیمو استفاده می شود. مارک های متنوع در بسته بندی های مختلف از این چاشنی در بازار پیدا می شود؛ که بر اساس حجم آن از قیمت های متفاوتی برخوردار است. از این چاشنی می توان به هنگام تفت دادن پیازها و گوشت نیز در ابتدای کار استفاده کرد؛ چرا که مواد درون این چاشنی خود بوی بد و زهم گوشت را نیز از بین می برد.

بسته بندی های متفاوت از این چاشنی در بازار موجود است، که بهترین شکل آن در ظروف استوانه ای پلاستیکی است. چرا که پس از استفاده از آن به خوبی در این ظرف ها، چاشنی محافظت شده و هر گونه رطوبت وارد ظرف چاشنی نخواهد شد. در برند های معروف چاشنی قورمه سبزی از هرگونه مواد افزودنی و ناخالص جلوگیری می شود. به همین جهت به هنگام پخت و استفاده از آن عطر و رایحه ی بسیار دلچسب از غذا برمی خیزد.

قیمت و خرید چاشنی قورمه سبزی

چاشلند مرکز تولید و فروش انواع چاشنی غذاها از جمله جاشنی قورمه سبزی می باشد که شما دوستان می توانید بهترین و ارزانترین قیمت را در سایت چاشلند برای این ادویه و چاشنی خوشمزه پیدا نمایید.