سماق قهوه ای

2 کالا

سماق درختچه ای است که در غرب آسیا، شرق آفریقا و آمریکای شمالی و در مناطقی کوهستانی می روید؛ این گیاه حاوی میوه هایی به شکل خوشه ای است که پس از جمع آوری خشک شده و به صورت پودری در می آید؛ گیاه سماق از راسته افراسیان و تیره پسته ایان است.

انواع مختلف این گیاه شامل سماق قهوه ای و قرمز می باشد و این گیاه هم به صورت وحشی و کوهی روییده و هم آن که می توان آن را کشت نمود.

سماق قهوه ای چه تفاوتی با سماق قرمز دارد؟

انواع مختلف از سماق که در بازار یافت می شود دو نوع سماق قهوه ای و قرمز است؛ عاملی که منجر بروز تفاوت در بین این دو نوع از سماق می شود در حقیقت موعد برداشت آن ها می باشد به این صورت که گیاه سماق ابتدا به رنگ قرمز در آمده و سپس با گذشت زمان قهوه ای می شود.

سماق قرمز و همینطور سماق قهوه ای هر دو طعمی ترش مزه و نزدیک به طعم لیمو ترش دارند اما با این وجود طعم سماق قهوه ای تا حدودی ترش تر از سماق قرمز می باشد.

تفاوت دیگر این دو نوع سماق در این است که در مورد سماق قرمز پوست میوه به صورت کامل گرفته می شود و همچنین سماق قرمز سطح رویه و بافتی یک دست تر از سماق قهوه ای دارد.

موارد مصرف سماق قهوه ای

همه سماق را عضو جدایی نا پذیر از انواع کباب ها می دانند اما این چاشنی ترش و خوشمزه در بسیاری از دیگر غذا های گوشتی ، سالاد ها ، نان ها و حتی در برخی ترشی ها مورد استفاده قرار می گیرد.

شاید جالب باشد بدانید علاوه بر حالت خشک و آسیای سماق می توان آن را آبگیری کرده و در مصارف دیگری همچون شربت، چای و انواع دمنوش ها نیز به کار برد.

قیمت و خرید سماق قهوه ای

وجود سماق در بین اجزای تشکیل دهنده سفره هفت سین گواهی از قدمت تاریخی بالای سماق می باشد، از سماق در یونان باستان به منظور رنگ آمیزی ابریشم و در رم از آن به منظور رنگ دادن به چرم استفاده می شده است.

همچنین شما عزیزان می توانید سماق قهوه ای را به صورن آنلاین با بهترین قیمت از سایت چاشلند خریداری فرمایید.