چای بلومبرگ

بیش از 20 هزار نوع چای در جهان وجود دارند که شش نوع مختلف و معروف این چای بسیار معروف است. هر کدام از آن ها به روش خاص فرآوری شده و شیوه دم کردن خاصی دارند. از این میان می توان به چای سفید، چای زرد، چای سبز، چای اولانگ، چای سیاه و چای بلومبرگ به عنوان یک نوشیدنی محبوب در بین مردم سراسر جهان اشاره کرد. پس همانطور که متوجه شدیم امروزه انواع متفاوت از این نوشیدنی دلچسب در سراسر دنیا وجود دارد. برخی از آن ها به صورت دمنوش بیشتر مورد توجه افراد قرار گرفته اند. اکثر این دمنوش ها اثرات درمانی نیز داشته اند. چای بلومبرگ یکی از پرطرفدارترین چای ها در بین مردم است.

از تاریخچه این چای اطلاعات زیادی در دست نیست؛ اما همواره گفته می شود این چای جزو چای های مدرن محسوب می شود. این در حالی است که شاید صدها سال از اولین تولید چای بلومینگ می گذرد. در مطالعات اخیر بیان شده است که چای بلومینگ اولین بار از یون نان یکی از استان های جنوب شرقی چین کشت و تولید شده است. در ابتدا این چای را جزو چای های پوئر به حساب می آوردند. چراکه چای پوئر نوعی چای است که برگهای  این نوع چای تحت فشار به هم در قالب هایی فشرده می شوند. البته از جهت ظاهری قالب های چای پوئر معمولا متفاوت با شکل کروی چای بلومینگ می باشد. وجه اشتراک هر دو در فشرده شدن آن ها است تا بتوان برای مدت طولانی تر نگه شان داشت و در عین حال عطر و خاصیتشان را نیز از دست ندهند.

بعد از مشاهده ظاهر زیبای این چای به صورت یک گل شکوفا شده در قوری یا لیوان به فکر می افتیم که چگونه این ظاهر زیبای چای برای درست کردن دمنوشی خوش طعم ساخته می شود. در ادامه باید گفت چای بلومبرگ ساخته ی دست هنرمندان چینی است. در طریقه ی ساخت آن ترکیبی از چای سفید از نوع سوزن نقره ای و چای سبز و چای اولونگ در کنار گل و غنچه های تازه گل به صورت کاملا ماهرانه بهم پیوسته می شوند در این حالت چای ما که ترکیبی زیبا از انواع گل هاست به شکل توپی کوچک در می آید که در حین استفاده و دم شدن در آب جوش این گل زیبا شکوفا می شود و ظاهری زیبا و نقاشی شده به فضای درون قوری یا لیوان می دهد. به همین جهت است که برای دم کردن این چای از قوری های پیرکس و یا لیوان های شفاف استفاده می شود تا در کنار خواص زیاد درمانی این دمنوش از تماشای گل های شکوفا شده در قوری نیز لذت ببریم.

چینی ها معتقد هستند که این چای نمادی از عشق و سعادت است. به همین جهت در مراسم های مذهبی خاصشان معمولا از این چای استفاده کرده و یا از میهمانان خود پذیرایی می کنند. از خواص مهم استفاده از این چای زیبا و خوش طعم می توان به خاصیت ضد سرطانی آن به دلیل وجود مقادیر زیاد آنتی اکسیدان اشاره کرد. برای افرادی که به دنبال لاغری و کاهش وزن می گردند، استفاده از این چای توصیه می شود. افراد دارای فشار خون بالا با نوشیدن این چای از تعادل فشارخون برخوردار می شوند. حفاظت از پوست و جوانسازی نیز جزو مهمترین خواص استفاده از این چای و یا دمنوش دلچسب است. وجود مقادیر فراوان از catechin که یک ضد باکتری قوی می باشد، سبب محافظت در برابر انواع باکتری ها و میکروب ها شده و حتی به عنوان یک مسکن قوی بدن درد عمل می کند.

قیمت و خرید چای بلومبرگ

شاید یک راز مهم در بالا بودن طول عمر در چینی ها و به تعویق افتادن دوران پیری در آن ها استفاده از ترکیبات موجود در این چای است. چرا که امروز متوجه شده اند چای بلومبرگ از خاصیت ضد پیری به دلیل وجود آنتی اکسیدان های قوی درون خود برخوردار است. مارک ها و برندهای متفاوتی از چای و دمنوش در بازار وجود دارند که بهتر است ما نوع های مشهور و معروف از این برندها را برای استفاده خریداری نماییم.

همچنین شما عزیزان می توانید بهترین قیمت و خرید چای بلومبرگ را از طریق سایت چاشلند تجربه نمایید و لذت خرید یک محصول عال و درجه یک را اینترنتی بچشید.