آموزش آشپزی, مجله آموزشی چاشلند

معروف‌ترین و بهترین غذاهای آلمانی

در مناطق مختلف کشور آلمان غذاهای سنتی متنوعی تهیه و مصرف می‌شود. تعدادی از این غذاها در لیست بهترین غذاهای آلمانی هستند که مزه لذیذ آنها ارزش امتحان کردن را دارد.

نوع غذاهای آلمانی غذاهای سبکی هستند که حالت میان وعده را دارند. این به فرهنگ غذایی آنها گره خورده است که غذاهای سبک را در وعده‌های بیشتری مصرف نمایند.

در آلمان از انواع غذاهای گوشتی و گیاهی استفاده می‌شود. ماهی نیز نقش مهمی در انواع تنوع غذایی آلمانی‌ها دارد. قصد ما این است که شما را با تعدادی از خوشمزه‌ترین و محبوب‌ترین غذاهای آلمانی آشنا کنیم.

محبوب ترین غذاهای آلمانی

محبوب ترین غذاهای آلمانی

اشپیتزل

اشپیتزل معروف‌ترین غذای آلمانی است که از انواع پاستاها به حساب می‌آید. این غذای کاملاً گیاهی، در آلمان از شهرت فراوانی برخوردار است. اشپیتزل از غذاهای پر مصرف آلمان است که به عنوان یک وعده غذایی کامل استفاده می‌شود.

برای تهیه این غذای محلی اشتوتگارد، ابتدا باید خمیر آن را تهیه نمایید. در تهیه خمیر اشپیتزل از آرد، تخم مرغ، نمک و مقداری آب گازدار استفاده می‌شود.

سپس مواد روی خمیر را به دلخواه خودتان و ترجیحاً از مواد گیاهی تهیه نموده و روی آن می‌ریزند. روی مواد آماده شده مقدار فراوانی پنیر محلی ریخته و مقداری پنیر لیمبرگر نیز برای طعم دار کردن آن استفاده می‌شود.

در ترکیبات این غذای خوشمزه آلمانی اگر مورد پسندتان بود می‌توانید از مقداری گوشت نیز استفاده نمایید. این غذا همانند پیتزا بوده و یک وعده کامل غذایی به شمار می‌رود.

 

براتکار توفیلن

از انواع ساده‌ترین و بهترین غذاهای آلمانی می‌توان براتکار توفیلن را نام برد. این غذا نیز غذایی ساده و پر مصرف است که به راحتی و سریع آماده می‌شود.

برای تهیه این غذای محبوب آلمانی باید تعدادی سیب زمینی را به همراه پوستشان آب پز نمود. پس از مغز پختن شدن سیب زمینی‌ها، آنها را پوست کنده و به صورت خلالی برش می‌زنند و درون روغن سرخ می‌کنند.

در موقع سرخ کردن سیب زمینی‌ها از پودر بیکن و پیاز خرد شده نیز استفاده می‌شود. پس از خوب سرخ شدن و به رنگ طلایی درآمدن سیب زمینی‌ها، آنها را به همراه نان و چاشنی‌های مخصوص سرو می‌نمایند.

البته بسیاری این غذای خوشمزه آلمانی را به عنوان یک میان وعده و بدون نان مصرف می‌کنند. در هر صورت در تهیه این غذای خوشمزه آلمانی وقت زیادی صرف نشده و به سادگی آماده می‌شود.

 

برزل

بی‌شک برزل از معروف‌ترین و بهترین غذاهای آلمانی است که در همه جای آلمان سرو می‌شود. این میان وعده سبک حالت اسنک را دارد و در روغن سرخ می‌شود.

رستوران‌های آلمان، برزل را معمولاً به همراه گوشت و انواعی از پنیر و نان در اختیار مشتریان قرار می‌دهند. این غذا در عین سادگی، بسیار مغذی و لذیذ است. برزل نیز یک غذای پر مصرف آلمانی به حساب می‌آید.

 

سوسیس کاری آلمانی

از بهترین غذاهای آلمانی می‌توان به سوسیس کاری اشاره کرد. تهیه و مصرف این غذای خوشمزه آلمانی که از محبوب‌ترین غذاهای آلمانی می‌باشد، از قدمت فراوانی در این کشور برخوردار است. این غذا یک غذای دم دستی است که روش تهیه ساده‌ای دارد.

برای تهیه سوسیس کاری، ابتدا سوسیس‌ها را به صورت حلقه‌های نازک برش می‌زنند. این حلقه‌ها را به همراه سیب زمینی سرخ نموده و با سس کچاپ و ادویه کاری طعم دار می‌کنند.

سوسیس کاری یکی دیگر از انواع فست‌فودهای آلمانی است که مصرف فراوانی دارد. این غذا را به همراه نان مصرف می‌نمایند.

معروف ترین غذاهای آلمانی

معروف ترین غذاهای آلمانی

 

مالتاشن

مالتاشن را می‌توان سمبوسه آلمانی به حساب آورد. این غذا از آن جهت جزو بهترین غذاهای آلمانی است که مواد درون این سمبوسه می‌تواند بسیار غنی و مغذی باشد. در ضمن تهیه آن نیز بسیار ساده و راحت است.

تهیه این غذای محبوب آلمانی به این صورت است که باید ابتدا خمیر پاستای آن آماده شود. سپس قطعات ریزی از گوشت و انواع سبزیجات را خوب سرخ کرده و طعم دار می‌نمایند.

این مواد آماده شده را درون خمیر پاستا قرار داده و به حالت سمبوسه تا می‌نمایند. این مالتاشن را معمولاً درون روغن سرخ می‌نمایند. البته بخار پز کردن این غذای پر مصرف آلمانی نیز شایع است.

 

اشنیتزل

اشنیتزل یک غذای محبوب آلمانی است که بسیار لذیذ می‌باشد. انواع گوناگونی از اشنیتزل در آلمان وجود دارد که بهترین آنها را می‌توان واینر اشنیتزل دانست.

برای تهیه این غذای خوشمزه آلمانی ابتدا مخلوطی از آرد و تخم مرغ تهیه می‌کنند. قطعات برش خورده و ریز گوشت گوساله را با این مخلوط حسابی آغشته می‌نمایند. البته از طعم دهنده‌های مختلف نیز در آن استفاده می‌نمایند.

برخی‌ها قطعات ریز شده سینه مرغ را نیز به آن اضافه نموده و خوب هم می‌زنند. پس از آغشته شدن مواد به مخلوط آرد و تخم مرغ، آن را درون کره و یا روغن سرخ می‌کنند. در نقاط مختلف آلمان اشنیتزل‌های گوناگونی تهیه و سرو می‌شود.

 

روت گروزه

از بهترین غذاهای آلمانی که از رنگ و بوی خوبی نیز برخوردار است می‌توان به روت گروزه اشاره کرد. این غذا، بومی مناطق شمالی آلمان است و برای تهیه آن باید به شمال آلمان سفر کنید.

روت گروزه بیشتر از این که یک غذای کامل باشد، یک دسر بسیار خوشمزه به حساب می‌آید. این میان وعده و خوراکی جذاب و خوشمزه، نوعی پودینگ است که از میوه‌های قرمز رنگ تهیه می‌شود.

برای تهیه این دسر محبوب، مقداری انگور را در ظرف مناسبی پخته و کمی نشاسته به آن اضافه می‌کنند. در سرو این غذا از سس وانیلی، شیر و خامه استفاده می‌شود.

منبع: berlinpoche.de

 

حالا که با تعدادی از خوشمزه‌ترین و بهترین غذاهای آلمانی آشنا شدید، آیا شما هم مثل ما عقیده فکر می‌کنید که آلمانی‌ها از غذاهای سبک و کم حجم استفاده می‌کنند؟ آیا این نوع فرهنگ غذایی را مطلوب می‌دانید؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید