مجله آموزشی چاشلند

طرز تهیه دمنوش زنجبیل و دارچین برای لاغری – زمان مصرف و خواص

زنجبیل و دارچین

زنجبیل و دارچین دو ماده غذایی بسیار پرخاصیت هستند که اگر در کنار یکدیگر باشند و به‌عنوان دمنوش استفاده شوند، می‌توانند فواید زیادی برای بدن انسان داشته باشند. بسیاری از افراد که از روش‌های متعدد برای لاغری نتیجه نگرفته‌اند، تصمیم می‌گیرند از دمنوش‌های گیاهی و درمان‌های سنتی استفاده کنند. به همین خاطر به فکر یادگیری طرز تهیه دمنوش زنجبیل و دارچین برای لاغری می‌افتند. ما هم تصمیم گرفتیم در این نوشتار ابتدا درباره خواص زنجبیل و دارچین صحبت کنیم و درنهایت طرز تهیه دمنوش زنجبیل و دارچین برای لاغری را عنوان کنیم.

 

خواص زنجبیل برای لاغری

یکی از دلایلی که باعث می‌شود افراد چاق کاهش وزن پیدا کنند، افزایش سوخت‌وساز بدن و بهبود متابولیسم است. به همین خاطر باید مواد غذایی میل کنند که بتواند متابولیسم بدن آن‌ها را تسریع کند. زنجبیل به خاطر داشتن شوگاول و جینجرول این خاصیت را دارد و در بدن باعث چربی سوزی و مصرف بالای انرژی می‌شود.

زنجبیل در بدن گرما ایجاد می‌کند، به همین خاطر پس از مصرف آن، دمای بدن بالا می‌رود و چربی‌های انباشته شده سوزانده می‌شوند. همچنین زنجبیل به خاطر اینکه میزان سروتونین را در بدن افزایش می‌دهد و نقش یک انتقال‌دهنده عصبی را دارد، می‌تواند احساس گرسنگی را تنظیم کرده و اشتهای انسان را کاهش دهد.

زنجبیل تازه و یا زنجبیل پودر شده به خاطر اینکه شیره معده را افزایش می‌دهند، باعث می‌شوند تا هضم غذا راحت‌تر انجام شود. همین هم باعث می‌شود تا سموم انباشته شده در بدن دفع شوند و از التهاب بخش‌های مختلف بدن که به خاطر احتباس مایعات به وجود آمده، جلوگیری می‌کند.

زنجبیل و دارچین 2

خواص دارچین برای لاغری

دارچین هم یک ماده غذایی است که از چوب درخت دارچین تهیه می‌شود. این ماده نیز برای لاغری بسیار مفید است و باعث سوزاندن چربی‌های اضافه بدن و افزایش سرعت متابولیسم می‌شود. یکی از خواصی که دارچین دارد این است که سطح قند خون بدن را تنظیم می‌کند. این ماده غذایی باعث می‌شود تا میزان انسولین خون کاهش پیدا کند و با سوزاندن چربی‌های جمع شده در قسمت‌های مختلف بدن، از ورم کردن شکم جلوگیری می‌کند. همچنین باعث راحت شدن حرکات روده شده و عملکرد کلیه‌ها را نیز بهبود می‌بخشد. زمانی که مایعات انباشته شده در بدن به‌واسطه مصرف دارچین سریع‌تر دفع شوند، اشتها نیز کاهش پیدا می‌کند و کلیه می‌تواند بهتر فعالیت کند.

 

روش تهیه دمنوش زنجبیل و دارچین

حالا که با خواص زنجبیل و دارچین به‌صورت جداگانه آشنا شدید و می‌دانید که این دو ماده غذایی دارای طبع گرم و خشک هستند و خواص بسیار زیادی برای لاغری و چربی سوزی دارند، اگر بتوانید دمنوش زنجبیل و دارچین را مانند چای میل کنید، می‌توانید پس از گذشت مدت‌زمان کوتاهی با دفع سموم بدن و افزایش چربی سوزی، کاهش وزن را نیز تجربه کنید.

طرز تهیه این دمنوش کار بسیار ساده‌ای است ابتدا باید مواد اولیه برای این دمنوش را آماده کنید. سپس طبق دستوری که در ادامه مشاهده می‌کنید آن را تهیه کنید.

 

مواد اولیه دمنوش زنجبیل و دارچین

زنجبیل تازه…. یک تکه

چوب دارچین…. یک عدد

آب…. یک فنجان

لیمو…. 2/1

 

طرز تهیه

یک فنجان آب جوش را داخل قوری بریزید. حالا یک تکه زنجبیل تازه که از قبل رنده کرده‌اید را داخل آب جوش بریزید. می‌توانید زنجبیل‌ها را له کنید یا در دستگاه آسیاب، آن‌ها را خرد کنید. حالا باید چوب دارچین که خرد کرده‌اید را به آب جوش و زنجبیل اضافه کنید. اجازه دهید این ترکیب باید به مدت ۱۰ دقیقه روی حرارت ملایم بماند و آرام آرام بجوشد تا دم بکشد.

پس از گذشت ۱۰ دقیقه باید این دمنوش را صاف کنید و آن را داخل فنجان بریزید. برای اینکه بتوانید طعم دمنوش را تحمل کنید، می‌توانید چند قطره آب‌لیموی تازه را بعد از سرد شدن دمنوش به آن اضافه کنید و میل کنید. به خاطر اینکه این دمنوش برای لاغری مصرف می‌شود، توصیه نمی‌شود از شیرین‌کننده‌هایی مانند عسل طبیعی برای طعم دار کردن آن استفاده کنید.

 

نحوه مصرف دمنوش زنجبیل و دارچین برای لاغری

بسیاری از افراد هستند که برای لاغر شدن در همه کارها افراط می‌کنند و اگر بخواهند دمنوش دارچین و زنجبیل را استفاده کنند، روزانه چند وعده از این دمنوش را میل می‌کنند. اما این کار اشتباهی است. با توجه به اینکه برای رسیدن به نتیجه مطلوب باید صبور باشید و در کنار دمنوش‌های گیاهی لاغری از رژیم غذایی مناسب و فعالیت‌های ورزشی هم استفاده کنید، ما توصیه نمی‌کنیم زیاد از این دمنوش میل کنید. به همین خاطر بهتر است روزانه یک فنجان از دمنوش زنجبیل و دارچین را هنگام صبح یا بعدازظهر میل کنید تا بتوانید اثرات مفید چربی ‌سوزی آن را مشاهده کنید.

آموزش های تهیه دمنوش پیشنهادی چاشلند برای شما

طرز تهیه دمنوش نعناع فلفلی برای لاغری

طرز تهیه قهوه ترک روی گاز با شیر جوش

طرز تهیه قهوه با قهوه جوش

زمان مصرف دمنوش بلوبری برای لاغری

 

کلام پایانی

اگر به فکر لاغر شدن هستید، می‌توانید با مطالعه طرز تهیه دمنوش زنجبیل و دارچین برای لاغری در این نوشتار، این دمنوش را تهیه کنید و روزانه یک فنجان از آن میل کنید تا بتوانید با چربی سوزی و افزایش متابولیسم بدن با سرعت بالاتری وزن خود را کاهش دهید.