مجله آموزشی چاشلند

طرز تهیه انواع دمنوش گشنیز برای لاغری + خواص هر کدام

gisniz

گیاه گشنیز ار خانواده چتریان با نام علمی «Coriandrum sativum» است و بومی جنوب اروپا، غرب آسیا و شمال آفریقا به شمار می رود. تمام قسمت های گشنیز خوراکی بوده و از برگ و بذر آن به عنوان سبزی و ادویه در غذا استفاده می شود. کاربرد اسانس گشنیز در کنترل باکتری‌های گرم مثبت و گرم منفی از جمله استافیلوکوکوس اورئوس، انتروکوکوس فکالیس، سودوموناس آئروژینوزا و اشریشیا کلی نقش مهمی دارد. این گیاه دارای خواص زیادی بوده که مهم‌ترین آن روی لاغری و کاهش وزن است. در این مقاله به آموز طرز تهیه دمنوش گشنیز برای لاغری می پردازیم.

طرز تهیه دمنوش گشنیز برای لاغری

طرز تهیه دمنوش گشنیز برای لاغری در این روش بر خلاف سایر دمنوش ها نیازی به دم کشیدن و حرارت دیدن ندارد. برای درست کردن دمنوش گشنیز باید مقداری برگ این گیاه را در بطری حاوی آب ریخته و به مدت یک شب در یخچال بگذارید و صبح روز بعد آن را میل کنید. همچنین می توان برگ‌های گشنیز را خرد کرده و در یک فنجان پر از آب بریزید و خوب هم بزنید تا مخلوط شود و هر روز صبح آن را بنوشید.

روش دیگر طرز تهیه دمنوش گشنیز برای لاغری

روش‌های مختلف تهیه دمنوش گشنیز در حفظ خواص این گیاه بسیار اثرگذار است؛ یک روش دیگر برای درست کردن دمنوش گشنیز استفاده از حرارت برای دم کشیدن گشنیز می باشد. در این روش حدود 100 گرم گشنیز را در ظرفی حاوی یک لیوان آب ریخته و آن را روی شعله بسیار کم قرار می دهیم تا کم کم دم بکشد.  برای اینکه دمنوش گشنیز به خوبی دم بکشد و طعم و رنگ بگیرد حدود 10 تا 15 دقیقه زمان لازم است. نکته مهم در طرز تهیه دمنوش گشنیز برای لاغری درست کردن آن به مقدار کم و مصرف دمنوش به صورت تازه است؛ علت این امر بهره‌مندی از تمام خواص گیاه گشنیز هست.

خواص گشنیز برای لاغری

به طور کلی برای گشنیز خواص زیادی بیان شده که یکی از مهم‌ترین خواص تاثیرگذاری آن در کاهش وزن و لاغری است. چربی سوزی از بهترین روش های لاغری بوده که با نوشیدن دمنوش گشنیز در مدت زمان کمی می توان به وزن ایده آل رسید. البته خواص دمنوش گشنیز تنها به لاغری ختم نمی شود و این گیاه برای موارد متعددی مثل بهبود عملکرد دستگاه گوارش، تقویت کردن بافت‌ های بدن و افزایش میزان سوخت و ساز بدن  کاربرد قابل توجهی دارد.

گشنیز سرشار از پتاسیم است که باعث به تعادل رسیدن پتاسیم و سدیم بدن شده و از ورم کردن بدن جلوگیری می کند. همچنین در گشنیز مواد معدنی فراوانی وجود دارد که این مواد نقش موثری در لاغری دارند؛ برای تامین مواد معدنی مورد نیاز بدن و کاهش مصرف مواد غذایی روزانه می توان از دمنوش گشنیز به صورت روزانه مصرف کرد.

عوارض جانبی مصرف زیاد دمنوش گشنیز

اکنون که با طرز تهیه دمنوش گشنیز برای لاغری و خواص آن آشنا شدیم خالی از لطف نخواهد بود اگر در مورد عوارض احتمالی مصرف بیش از حد گشنیز نکاتی را بگوییم. مصرف زیاد دمنوش گشنیز مثل هر گیاه دارویی دیگری می تواند مشکلاتی را به وجود آورد که در ادامه به بررسی آن‌ها می پردازیم.

1.ایجاد واکنش های آلرژیک و حساسیت زا

گشنیز می تواند برای برخی افراد حساسیت زا باشد و مصرف زیاد آن باعث ایجاد خارش، بثورات پوستی، تورم و تنگی نفس شود.

2.حساس شدن به نور خورشید

از دیگر عوارض مصرف گشنیز حساس شدن پوست به آفتاب و افزایش خطر سرطان پوست و آفتاب سوختگی است.

3.کاهش فشار خون با مصرف زیاد گشنیز

کاهش فشار خون می تواند یکی از خواص دمنوش گشنیز محسوب شود؛ ولی مصرف گشنیز برای لاغری و خوردن هم زمان آن با داروهای ضد فشار خون می تواند باعث شود فشار خون بیش از حد کاهش یابد.

4.مخاطره آمیز بودن گشنیز در دوران بارداری و شیردهی

استفاده از گشنیز به مقدار کم و متوسط خطری برای دوران شیردهی و بارداری ایجاد نمی کند؛ ولی باید از مقدار بیش از حد آن پرهیز کرد. چرا که در مورد ایمنی مصرف زیاد این گیاه اطلاعات قابل اطمینانی برای دوران بارداری در دست نیست.

5.تداخل دمنوش گشنیز با برخی داروها

مصرف زیاد دمنوش گشنیز می تواند با داورهای فشار خون بالا، داروهای دیابت و با داروهای کُند کننده لخته شدن خون تداخل داشته باشد.

جمع بندی

طرز تهیه دمنوش گشنیز برای لاغری به دو روش دم کشیدن و بدون حرارت انجام می گیرد که در این مقاله هر دو روش توضیح داده شد. همچنین این گیاه دارویی که به عنوان سبزی نیز استفاده می شود دارای خواص و عوارض احتمالی دارد که باید از مصرف بیش از حد آن اجتناب کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *