خواص ادویه جات, مجله آموزشی چاشلند

روش تهیه چای شیر با ادویه

تهیه چای شیر با ادویه در سراسر دنیا مرسوم است. از زمانی که چای به عنوان یک نوشیدنی مورد استفاده قرار گرفت، افزودن شیر به چای نیز معمول بوده است. افزودن شیر به چای طعم هر دو نوشیدنی را مطبوع‌تر و ملایم‌تر می‌کند.

اشکال مختلفی از شیر چای با ادویه در نقاط مختلف دنیا متداول است. به عنوان نمونه می‌توان به شیر چای انگلیسی، چای ماسالا و چای بابل اشاره کرد.

در هندوستان این ترکیب چنان متداول است که کلمه Tea به ترکیب شیر و چای اطلاق می‌شود. اگر شما در این کشور تقاضای چای به تنهایی را داشته باشید باید از اصطلاح چای سیاه استفاده کنید.

چای شیر در کشورهای هند، هنگ‌کنگ، کانادا، بریتانیا، ایرلند و اسکاتلند از نوشیدنی‌های محبوب و رایج است.

چای شیر چیست و چرا شیر را به چای اضافه می‌کنند؟

چای شیر چیست و چرا شیر را به چای اضافه می‌کنند؟

چای شیر چیست و چرا شیر را به چای اضافه می‌کنند؟

معمولاً در تهیه این چای، از چای سیاه کنیایی استفاده می‌شود. اضافه نمودن مقداری شیر به چای، از تلخی چای سیاه کم می‌کند. البته برای ترکیب چای شیر، گاهی از چای سبز به جای چای سیاه استفاده می‌شود.

همین طور در تهیه چای شیر می‌توان به جای شیر لبنی، از انواع شیرهای گیاهی نیز استفاده کرد. از انواع شیرهای گیاهی معمول برای تهیه چای شیر، می‌توان به شیر نارگیل، شیر بادام و شیر سویا اشاره کرد.

روش تهیه چای شیر با ادویه

برای تهیه این چای، مقداری شیر و ادویه به چای سیاه اضافه می‌کنند. مقدار شیر اضافه شده به چای و همین طور ادویه مورد نیاز، به ذائقه و سلیقه شما بستگی دارد.

معمولاً از مقدار کمی شیر برای افزودن به شیر و تغییر طعم آن استفاده می‌شود. برای تهیه چای شیر، ابتدا چای را دم کرده و درون فنجان می‌ریزند. سپس قدری شیر را به تدریج به آن اضافه می‌نمایند.

ادویه مورد استفاده برای این ترکیب نیز در جاهای مختلف دنیا متفاوت است. مثلاً در هند از ادویه ماسالا برای چای شیر استفاده می‌شود و به آن چای ماسالا گفته می‌شود.

روش‌های مختلف تهیه چای شیر با ادویه در نقاط مختلف دنیا

شیر چای به همراه ادویه در نقاط مختلف دنیا به روش‌های گوناگون و با ترکیب مواد مختلفی تهیه می‌شود. به عنوان نمونه به تعدادی از این کشورها که چای شیر مخصوص به خود را دارند، اشاره می‌شود.

تهیه چای شیر در بریتانیا

خاستگاه چای شیر را می‌توان کشور انگلستان دانست. برای اولین بار، چای شیر در انگلیس تهیه و مورد استفاده قرار گرفت. به دلیل طعم ملایم و دلپذیر چای شیر، در زمان اندکی در سراسر دنیا رواج پیدا کرد.

چای شیر در تایوان

در تایوان چای بوبا شهرت فراوانی دارد و برای تهیه این نوع به خصوص از چای شیر از تاپیوکا استفاده می‌شود. برای تهیه چای بوبا در تایوان، مقداری شیر را به گلوله‌های تاپیوکا اضافه می‌کنند.

تهیه چای شیر کره

چای شیر مخصوص کشور کره، چای یوان یانگ است. چای یوان یانگ در کشور کره یک نوشیدنی محبوب است که از ترکیب شیر با چای و قهوه تهیه می‌شود.

چای شیر هند

اگر بخواهیم آدرس درستی از تهیه چای شیر با ادویه را بگوییم، باید به کشور هندوستان اشاره کنیم. درست است که تهیه چای شیر در بسیاری از نقاط دنیا رواج دارد. اما تهیه آن با ادویه در چند کشور و مخصوصاً در هند صورت می‌گیرد.

چای ماسالا در هند چای شیر مخصوص و محبوب این کشور محسوب می‌شود. برای تهیه چای ماسالا، به چای دم کرده، مقداری شیر و انواعی از ادویه ماسالا اضافه می‌شود.

چای شیر هندی با هل و ادویه ماسالا

چای شیر هندی با هل و ادویه ماسالا

چای شیر هندی با هل و ادویه ماسالا

از میان انواع گوناگون تهیه چای شیر با ادویه، می‌خواهیم شما را با یکی از معروف‌ترین آنها آشنا کنیم

مواد لازم برای تهیه چای شیر هندی

شما برای تهیه شیر چای با ادویه هندی به همراه هل به مواد زیر احتیاج دارید.

طرز تهیه چای شیر هندی

در تهیه چای شیر به همراه ادویه و هل به روش هندی، لازم است که مراحل زیر را به دقت انجام دهید.

چای سیاه خشک را با مقداری شیر ترکیب کرده و روی شعله ملایم قرار می‌دهیم

وقتی ترکیب چای و شیر مقداری گرم شد، شکر و ادویه‌ها را نیز به آن اضافه می‌کنیم.

دقت شود که در مرحله حرارت دادن چای شیر، شعله ملایم باشد تا عطر و طعم ادویه‌ها در آن نفوذ کند.

قبل از به جوش آمدن ترکیبات، شعله را خاموش می‌کنیم و می‌گذاریم در همان دمای خودش دم بکشد.

پس از دم کشیدن شیر چای هندی، آن را از یک صافی رد می‌کنیم.

پس از صاف شدن، دوباره آن را به مقدار دلخواه گرم کرده و در فنجان‌ها می‌ریزیم

شیر چای هندی با هل و ادویه را می‌توان کامل‌ترین انواع تهیه این چای در سراسر دنیا دانست.

آیا شما با روش تهیه چای شیر آشنایی داشتید؟ این نوشته چقدر به معلومات شما در این زمینه اضافه کرد. نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *