مجله آموزشی چاشلند

انواع دمنوش برای رفع تکرر ادرار + خواص و نحوه مصرف

edrra

اگر مثانه عملکرد سالمی داشته باشد، می تواند ادرار را تا زمانی که فرد به توالت می رود، ذخیره نماید. این در حالی است که مثانه برخی از افراد به دلیل داشتن مشکلات مختلف، این توانایی را ندارد. یعنی فرد نمی تواند ادرار خود را نگه دارد و باید در طول روز چندین مرتبه بیشتر از افراد عادی به توالت برود. این تکرر ادرار می تواند زندگی فرد را مختل کند.

در صورتی که شما در طول شب چندین بار  نیاز به دفع ادرار دارید، یا در طول روز بیش از 7 بار باید ادرار خود را تخلیه کنید، بدین معناست که شما با مشکل تکرر ادرار مواجه هستید. تکرر ادرار یکی از بیماری های شایعی است که افراد زیادی با آن مواجه هستند. درمان های مختلفی برای رفع این بیماری وجود دارد که یکی از مهم ترین آن ها، استفاده از دمنوش های گیاهی است. ما در این مطلب چند دمنوش برای رفع تکرر ادرار را به شما معرفی می کنیم.

بهترین دمنوش برای رفع تکرر ادرار

همان طور که در ابتدا بیان شد، یکی از مهم ترین درمان هایی که برای رفع تکرر ادرار وجود دارد، استفاده از دمنوش های گیاهی است. هر یک از دمنوش ها می توانند خواص زیادی برای بدن به همراه داشته باشد و روی درمان این بیماری تاثیر بگذارند. ما در این بخش برخی از بهترین دمنوش های گیاهی برای رفع تکرر ادرار را به شما معرفی می کنیم.

دمنوش پونه کوهی

یکی از موثرترین گیاهان برای رفع تکرر ادرار، پونه کوهی است. از مهم ترین خواص پونه این است که می تواند یک آنتی بیوتیک قوی برای بدن باشد. ترکیبات موجود در پونه کوهی تاثیر زیادی روی درمان بیماری های مختلف از جمله تکرر ادرار دارد. خواص پونه موجب شده تا این دمنوش گیاهی عفونت های قارچی، ادراری و میکروبی را از بین ببرد.

در خصوص نحوه مصرف این دمنوش باید بدانید که دمنوش پونه زمانی می تواند بهترین تاثیر گذاری را داشته باشد که آن را به صورت دوره ای مصرف کنید. به همین علت توصیه می شود که دمنوش پونه کوهی را 3 بار در روز و به شکل دوره ای مصرف نمایید.

edrra1

دمنوش بابونه

بابونه به دلیل دارا بودن خواص متعدد، یکی از گیاهان محبوب و پرطرفدار به شمار می رود. دمنوش بابونه را در طب سنتی برای درمان بیماری های مختلفی از جمله تکرر ادرار و عفونت های ادراری استفاده می کنند. با توجه به این که دمنوش بابونه خواص ضد التهابی، ضد باکتریایی و ضد قارچ دارد، بنابراین می تواند بهترین دمنوش برای رفع تکرر ادرار باشد.

بنابراین در صورتی که دچار تکرر ادرار هستید، می توانید این دمنوش را امتحان کنید. برای تهیه این دمنوش می توانید یک قاشق گل بابونه را با آب جوش ترکیب کنید و اجازه دهید دم بکشد. می توانید به صورت روزانه این دمنوش را میل کنید. برای دریافت نتیجه بهتر، دمنوش را مرتب مصرف نمایید.

دمنوش زنجبیل

از دیگر دمنوش های گیاهی موثر برای رفع تکرر ادرار، می توان دمنوش زنجبیل را نام برد. به طور کلی خواص زنجبیل این است که می تواند موجب کاهش التهاب، سموم و عفونت های بدن شود. بر همین اساس می توان نتیجه گرفت که ترکیبات این گیاه می تواند تاثیر زیادی در رفع عفونت های ادراری داشته باشد. همچنین این گیاه می تواند موجب کنترل PH موجود در ادرار شود و در نهایت از رشد باکتری ها در این ناحیه پیشگیری نماید.

با نوشیدن دمنوش زنجبیل علاوه بر این که تکرر ادرار شما رفع می شود، درد کلیه و سوزش ادرار شما نیز تسکین می یابد.

پزشکان فعال و متخصص های طب سنتی بر این باورند که دمنوش زنجبیل باید به صورت دوره ای مصرف شود. در این صورت می تواند بهترین نتیجه را از آن دریافت نمایید.

edrra12

دمنوش دارچین

چوب دارچین و پودر آن از جمله ادویه ها و گیاهانی است که همه ما به راحتی به آن دسترسی داریم. دمنوش دارچین را می توان به عنوان بهترین دمنوش برای رفع تکرر ادرار معرفی کرد. دمنوش دارچین نیز مانند دمنوش زنجبیل تاثیر زیادی در کنترل PH ادرار دارد. بنابراین با مصرف آن می توانید بیماری تکرر ادرار را بهبود بخشید.

همچنین دارچین تاثیر زیادی در از بین بردن عفونت های قارچی نیز دارد. برای مصرف این دمنوش گیاهی می توانید چوب دارچین یا پودر آن را با آب ترکیب کرده و اجازه دهید، دم بکشد. این دمنوش را می توانید به صورت روزانه میل نمایید.

جمع بندی

تکرر ادرار یکی از بیماری های شایعی است که برخی از افراد به دلیل داشتن عفونت های مختلف به آن مبتلا هستند. دمنوش های گیاهی می توانند بهترین گزینه برای درمان این بیماری باشند. ما در این مطلب برخی از انواع دمنوش برای رفع تکرر ادرار را به شما معرفی کردیم تا بتوانید به راحتی این بیماری را کنترل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *